29,5 Mln XRP PlusToken Dolandırıcıları Tarafından Taşındı - BTC MAGAZİN

29,5 Mln XRP PlusToken Dolandırıcıları Tarafından Taşındı

  • Son bir saat içinde, XRPL Monitor, PlusToken kripto dolandırıcılığı tarafından aktarılan yaklaşık 30 milyon XRP ve Ripple’ın XRP toplamı 71.5 milyon miktarında diğer işlemler tespit etti.

XRPL Monitor, Çin’deki en büyük Bitcoin aldatmaca kurucuları PlusToken’in kurucularını tespit ettiğinden, çalınan zenginliklerini dördüncü en popüler madeni para XRP’de değiştirdiğini belirten bir sahtekarlık duyurusu yaptı.

PlusToken Yine Yatırımcılardan Çalınan Fonlarını Taşımaya Başladı

XRPL Monitor, PlusToken kripto dolandırıcılığı katılımcıları tarafından aktarılan 29,5 milyon XRP’yi tespit etti. Bu toplam 5,446,333 dolar.

Gönderenlere, toplam 71.5 milyon XRP’nin hareket ettiğini gören dokuz kripto transfer akışında arka arkaya üç işlem yapıldı.

Analitik web sitesi Bithomp’a göre, bu işlemlerin altısı anonim kullanıcılar tarafından yapıldı ve üçü PlusToken’e bağlandıktan sonra ‘dolandırıcılık uyarısı’ ile işaretlendi.

Daha Yeni PlusToken İşlemleri

Daha önce, XRPL Monitor yaklaşık 285 milyon XRP’nin PlusToken adreslerinden taşındığını ve toplam 53,8 milyon dolar olduğunu bildirmişti.

Sahtekarlığın 2019’daki kapanmasından önce, dolandırıcılar Bitcoin’de yaklaşık 2,9 milyar dolarlık fon için çok sayıda kurbanını dolandırmayı başardı.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu