31 Mayıs Chainlink, Litecoin, Matic Fiyat Analizi

Bitcoin, bölgeyi 35.000 doların üzerine çıkarmaya çalıştıktan sonra, daha geniş kripto para piyasası son 24 saatteki kayıpları azalttı. Chainlink, Litecoin ve MATIC gibi kripto paralar belirli destek seviyelerinden geri döndü ve ileriye doğru bazı kazanımlar elde etme atağında bulundu.

Chainlink [LINK]

31 Mayıs Chainlink, Litecoin, Matic Fiyat Analizi 2
Kaynak: TradingView
LINK/USD

Chainlink, yazı yazılırken 23.7$ desteğine yakın işlem görüyordu. Bu, Şubat ayından bu yana birden fazla geri çekilmeye karşı koyan bir savunma hattı. Bu bölgeden bir geri dönüş bekleniyor, ancak kazançlar muhtemelen üst tavan olan 35 dolarla sınırlı kalacak. Bir düşüş durumunda, destek alanları 19.7 ile 17,2 dolar arasında değişiyor.

Squeeze Momentum Indicator bir miktar yükseliş momentumunu vurguladı, ancak blok noktaları bir ‘piyasa sıkışıklığı’ gösterdi. Böyle bir ortamda kazanımlar muhtemelen sınırlı olacaktır. RSI henüz 50’nin üzerine çıkmadı, ancak düşüş bölgesinin üzerinde bir hareket gördü.

Litecoin [LTC]

31 Mayıs Chainlink, Litecoin, Matic Fiyat Analizi 3
Kaynak: TradingView 
LTC / USD

Litecoin için geri kazanılacak kilit bir bölge 239-240 doların üzerinde yer alıyor. Bu alan, güçlü direnç hatlarının ve 200-SMA’nın (yeşil) birleştiğini gösterdi. Bu bölgenin üzerine bir sıçrama, LTC’yi büyük düşüşten önce görülen seviyelere itebilir. LTC’nin kısa vadeli yörüngesi ile ilgili olarak, 116 ile 156,6 dolar arasındaki kanal, satın alma faaliyetini görebilir ve uzun süreli bir satışı önleyebilir.

13 Mayıs’tan itibaren düşüşe geçen OBV, satın alma baskısı neredeyse satış baskısına eşit olduğu için yatay bir seyir izledi. Yarım çizginin üzerinde devam ettiği için CMF’ye göre sermaye girişi hala sağlıklıydı.

MATIC

31 Mayıs Chainlink, Litecoin, Matic Fiyat Analizi 4
Kaynak: TradingView
MATIC/USD

MATIC, 12 saatlik grafikte 50-SMA (mavi) ile çatışan bir bölge olan 1,48 dolar civarında savunma bölgesinin üzerinde kaldı. Bir sonraki ayağında, boğalar, daha keskin bir fiyat rallisi için kapıyı açabileceğinden, 2,44 dolarlık direncin üzerinde bir kırılmayı hedeflemeye çalışacaklar. Ancak, böyle bir fiyat dalgalanması için daha geniş piyasa ipuçları gerekli olabilir. 1,48 dolardan bir düşüş olması durumunda, alıcılar 1,24 doların üzerinde herhangi bir yere adım atabilir ve başka bir satışı reddedebilir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   BNB Fiyat Analizi: Tutunuyor

Nisan ortasından bu yana aşırı alım koşullarını vurguladıktan sonra, RSI son birkaç gündür sıfırlama modundaydı. Bu süre zarfında büyük ölçüde 40-65 aralığında işlem gördü. MACD’de düşüş eğilimi görüldü ancak endeks hala yarı çizginin üzerindeydi ve keskin bir geri çekilme tehdidi henüz belirgin değildi.

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu