31 Temmuz Ethereum (ETH) Fiyat Analizi

Ethereum’un 2300-2400 doların üzerindeki son artışı, fiyatın 22 Haziran’dan bu yana üç denemeden sonra nihayet yatay kanalının kuzeyini kırdığını gösterdi. Bu, rekor seviyelere doğru olası bir toparlanma fikrini güçlendiren önemli bir yükseliş gelişimi olsa da, çok az belirsizlik kaldı.

Yazının yazıldığı sırada ETH, son 24 saatte %4,55 artışla 2.448 dolardan işlem görüyordu.

Ethereum 4 saatlik grafik 

31 Temmuz Ethereum (ETH) Fiyat Analizi 2
Kaynak: TradingView
ETH/USD

ETH’nin bir sonraki hedefi şu anda 2,550-2,650 dolar direncinde ve bu alanın üzerine çıkamaması lider altcoin için bir düzeltme aşamasına neden olacak. Bu muhtemelen ETH’nin modelinin üst trend çizgisine geri döndüğünü gösterecektir.

ETH 2.360 dolar civarında ilgi gördüğünden, Visible Range’in POC’si de bu trend çizgisine yakın. Öngörülen düzeltme, traderlar için açığa satış fırsatları açacaktır, ancak böyle bir pozisyonda bir risk unsuru var gibi görünüyor.

Göreceli Güç Endeksi yükselen bir kanal içinde hareket etti ve önümüzdeki birkaç işlem seansında aşırı satım bölgesine doğru yolunu bulabilir. Böyle bir hareket, ETH bir sonraki yükselişini gerçekleştirmeden önce istikrar gerektirecektir.

Yönlü Hareket Endeksi’nin +DI’si kendini -DI’nin üzerinde tuttu, ancak iki çizgi birleşti ve satın alma baskısında bir düşüş olduğunu gösterdi. MACD’de daha düşük seviyeler oluşturan bir miktar düşüş eğilimi de görüldü.

Fiyat 2,550-2,650 dolar direnç bölgesine yaklaştıkça yükseliş momentumunun boşa çıkabileceğine dair bir gösterge var. Traderlar, fiyat üst tavana ulaştığında bundan faydalanabilir.

Kâr Al, Visible Range’in 2.370 $’lık POC’sinin hemen üzerinde ayarlanabilir. Ancak, böyle bir ayarlama yüksek risk unsuru içerir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   13 Ağustos 2020 BTC, XRP, ADA, EOS, DASH, WGRT ve LINK Fiyat Analizi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu