3iQ'nun Bitcoin Fonu Bir Günde 100 Milyon Doları Aştı - BTC MAGAZİN

3iQ’nun Bitcoin Fonu Bir Günde 100 Milyon Doları Aştı

  • Tyler Winklevoss, Toronto Menkul Kıymetler Borsası’nda 3iQ tarafından başlatılan Bitcoin Fonu’nun 100 milyon dolarlık dönüm noktasını aştığını duyurdu.

Kripto ikizlerinden biri olan Tyler Winklevoss, Bitcoin için son zamanlarda önemli bir dönüm noktasını duyurmak için Twitter hesabına gitti.

Şu anda Toronto’daki borsada halka açık işlem gören, 3iQ Corp tarafından başlatılan, Bitcoin Fonu, büyük bir dönüm noktasına ulaştı ve 100 milyon dolarlık hacmi aştı.

Bitcoin Türevleri İçin Büyük Dönüm Noktası: 100 Milyon Dolarlık Hacim

Gemini kripto borsasının kurucu ortağı Tyler Winklevoss, halka açık BTC Fonunun 100 milyon dolar seviyesini aştığını duyurdu.

Bu Bitcoin Fonu, Toronto Menkul Kıymetler Borsası’nda CAD (Kanada Doları) cinsinden işlem görmeye başladı. Şirket tarafından yayınlanan basın açıklamasına göre, Bitcoin’i 20 Ekim’de saygın ve düzenlenmiş olan kripto borsalarından ve OTC bayilerinden satın aldı.

Bitcoin Fonu, yatırımcılara Sınıf A ve Sınıf F Birimleri sunar. A Sınıfı Birimler, QBTC.U etiketi altında işlem yapar.

3iQ başkanı Fred Pye, Kanada doları cinsinden bir Bitcoin Fonu başlatmanın Kanadalılar için iyi olduğunu, çünkü bu, fiat para birimlerini birbirine dönüştürmenin getirdiği ekstra ücretleri ortadan kaldıracağını belirtti.

Bitcoin fonları, yatırımcıların BTC’ye geçmelerine ve uzun vadede sermaye kazancı elde etmesine izin verir. 3iQ Corp, Bitcoin’in eski yatırım stratejilerini tamamlayan düşük korelasyonlu bir varlık olduğuna inanıyor.

“Büyük Dönüm Noktası. Toronto Menkul Kıymetler Borsası’nda $QBTC.U etiketi altında işlem gören @3iq_corp’un #Bitcoin Fonu, 100 milyon dolar seviyesini geçti. İleri!”

Bitcoin zamanı: “Hükümet Sarhoş Bir Denizci Gibi Para Harcıyor”

Başka bir tweette Tyler Winklevoss, şimdi Bitcoin için mükemmel bir zaman olduğuna dikkat çekti.

Topluluğa, salgın nedeniyle Mart ayı karantinalarından önce bile, ABD hükümetinin “sarhoş bir denizci gibi para harcadığını”, büyük vergi indirimleri uyguladığını ve “bir muz cumhuriyeti” gibi karşılıksız ABD doları bastığını hatırlattı.

CoinMarketCap’ten alınan verilere göre, 20 Ekim’de Bitcoin nihayet 12.000$ seviyesinin üzerine çıktı ve basın zamanında PayPal duyurusuyla birlikte 12.720$’dan işlem görüyor. Bitcoin hakimiyeti %61 seviyesini aştı.

Bitcoin’in büyümesinin ana nedenlerinden biri, büyük şirketlerin Bitcoin’i rezerv varlık olarak almaya başlamasıdır.

İş yazılım devi MicroStrategy idi, ardından Jack Dorsey’in Square şirketi kriptoya yatırım yaptı.

CoinDesk tarafından bildirildiği üzere bugün, halka açık başka bir şirket de onlara katıldı: Londra Borsası’nda listelenen Mode Global Holdings PLC.

İngiltere’de Listelenen Mode Global Holdings PLC. nakit rezervlerinin %10’u kadarını Bitcoin’e koyuyor.

Ayrıca, Morgan Creek Digital fonunun kurucu ortağı Jason Williams’ın tweetlediği gibi, şu anda ABD hükümeti tarafından bir başka teşvik paketi – 1.880.000.000.000 USD değerinde – düşünülüyor. Bu yıl Bitcoin için büyük ölçüde olumlu görülen bir başka faktörde bu teşvik paketidir.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeyi unutmayın!


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu