455 Milyon Web Sitesi Artık Dogecoin’i Kabul Edebilir!

Dogecoin Foundation’da UX/UI uzmanı ve grafik tasarımcısı olan DogeDesigner’a göre, milyonlarca WordPress web sitesi artık “inevitable360” olarak bilinen Dogecoin geliştiricisi tarafından oluşturulan WooCommerce eklentisi “Easy Dogecoin Gateway”i kullanarak Dogecoin’i kabul edebilir.

Eklenti, WordPress web sitelerinin herhangi bir üçüncü taraf ödeme işlemcisine, bankaya veya ek ücrete ihtiyaç duymadan yalnızca Dogecoin adreslerini kullanarak Dogecoin ödemelerini kabul etmesine olanak tanır. Eklenti ayrıca QR kodları oluşturmak için Google API’sini ve fiat’ı Dogecoin’in mevcut fiyatına dönüştürmek için CoinGecko API’sini kullanır.

WordPress 2021 itibariyle 455 milyondan fazla web sitesi tarafından kullanıldığından ve bu rakam yalnızca büyüdüğünden, bu durum Dogecoin’in benimsenmesi için olumlu görülebilir.

Dogecoin benimseme ve kullanım örnekleri

Son aylarda, Dogecoin kullanım durumları hakkında birkaç tartışma su yüzüne çıktı. Dogecoin Vakfı’na göre, tek amacı Dogecoin’i mal ve hizmetlerin ödenmesi için küresel para birimi yapmaktır.

DOGE, BIG3 lig basketbol takımı Aliens’in kontrol hissesini satın almak için kullanıldı. Dogecoin cüzdanı MyDoge’un kurucusu Bill Lee, Aliens için yalnızca DOGE’de değiştirilemez tokenler (NFT’ler) satın aldı ve karşılığında BIG3 ekibinde kontrol hissesi teklif etti. Anlaşmanın bir parçası olarak, MyDoge/Dogecoin markası Aliens takım formalarında ve ayrıca Big3 etkinliklerinde ve yayınlarında görünecek.

Tesla’nın CEO’su Elon Musk, geçtiğimiz günlerde Dogecoin’in daha fazla işletme kabul etmesi halinde daha fazla fayda sağlayacağını belirtti. Milyarder ayrıca, yaratıcılara Dogecoin ile bahşiş vermenin “güzel” olacağını söyleyerek, bahşiş vermeyi bir kullanım örneği olarak övdü. Web3 sektöründeki olası kullanım durumlarına rağmen Musk, Ethereum ve Bitcoin arasında bir köprünün gereksiz olduğunu iddia ediyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Dogecoin'in Piyasa Değeri, %370 Artışın Ardından Şirketlerle Yarışıyor

Ancak Dogecoin yaratıcısı Shibetoshi Nakamoto, Dogecoin için en kolay ve en iyi kullanım durumunun bahşiş için Dogecoin kullanmaya devam ettiğine inanıyor.

Dogecoin şu anda son 24 saatte marjinal bir artışla 0.129 dolardan işlem görüyor. Dogecoin, 5 Mayıs’ta piyasanın geri kalanıyla birlikte büyük bir düşüş yaşadı.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu