Dogecoin Balinalar Arasında Popülerliğini Koruyor, İşte Son Gelişmeler

WhaleStats’a göre Dogecoin, son 24 saatte en büyük 500 BSC balinası arasında en çok kullanılan akıllı sözleşmelerden biri olmaya devam ediyor.

Sürekli piyasa istikrarsızlığının ortasında, Dogecoin son 24 saatte yaklaşık %9’dan fazla düştü. Daha bir yıl önce, Dogecoin önceki aylarda daha önceki bir yükselişin ardından tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,73 doların yakınında işlem görüyordu. Tüm zamanların en yüksek seviyeleri, Tesla CEO’su Elon Musk’ın “Saturday Night Live” programında göründüğü zamana denk geldi. Dogecoin’in fiyatı daha sonra yaklaşık %40 düştü ve toparlanamadı.

0.117 $’lık mevcut fiyatla Dogecoin, Mayıs 2021’de belirlenen tüm zamanların en yüksek seviyesinden %84.05 düşüşte kalmaya devam ediyor ve piyasa değeri açısından en büyük 12. sırada yer alıyor. Büyük fiyat düşüşüne rağmen Dogecoin, AMC, Tesla, Newegg ve SlingTV gibi çeşitli küresel markaların ödemelere izin vermesiyle ödeme kabulünün arttığını gördü.

Geçtiğimiz hafta sonu 455 milyon WordPress web sitesinin artık WooCommerce eklentisi “Easy Dogecoin Gateway” kullanarak Dogecoin’i kabul edebileceği duyuruldu. Amazon’un Kurucusu Jeff Bezos, Dogecoin yaratıcısı Billy Markus’u Twitter’da takip etmeye başladı ve bu da Bezos’un Dogecoin’e ilgi gösteriyo olabileceği iddialarını ortaya çıkardı.

Dogecoin ayrıca birkaç kripto borsasında listelendi, son olarak Meksika borsası Bitso, Dogecoin desteğini en son açıklayan borsa oldu. Nisan ayında Dogecoin, internetsiz ilk işlemin RadioDoge aracılığıyla gönderildiği tarihi anını yaşadı.

Robinhood 40,7 milyar Dogecoin’e sahip

DOGE işlemlerine odaklanan bir Twitter hesabı olan DogeWhaleAlert’e göre, popüler aracılık uygulaması Robinhood, müşterileri adına Dogecoin’i elinde tutmaya devam ediyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bloomberg, Dogecoin ve Shiba Inu Fiyat Artışının Olası Nedenlerini Paylaştı

@DogeWhaleAlert tarafından paylaşılan yakın tarihli bir Twitter güncellemesine göre, Robinhood uygulamasında şu anda toplam 40.789.882.577 Dogecoin bulunuyor ve bu değer 5.314.880.910 dolar. Bu aynı zamanda önde gelen meme kripto para biriminin dolaşımdaki arzının %30.75’i kadardır.

Tweet’e göre, Dogecoin varlıkları, bilinen sekiz dijital adrese sahip 3334959 ve 1699275 olmak üzere iki cüzdanda bulunuyor.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu