Fed'in Kararı Bitcoin'i Etkileyecek mi? - BTC MAGAZİN

Fed’in Kararı Bitcoin’i Etkileyecek mi?

  • Fed 2023 yılına kadar düşük faiz oranlarını korumaya karar verdiğinden, Bitcoin giderek daha çekici hale geliyor.

CNBC raporlarına göre, ABD Merkez Bankası, faiz oranlarını neredeyse sıfırda tutmaya karar verdi.

Dahası, merkez bankası, maksimum istihdama ulaşmayı beklediği 2023 yılına kadar, faizlerin bu kadar düşük kalacağını varsayıyor.

Fed Destek Tedbirlerini Artıracak

ABD ekonomisi durgunluğa girdiğinden beri, Fed, ABD ekonomisini desteklemek için ciddi bir olağanüstü acil durum önlemi aldı.

Bu önlemler: birden fazla “destekleme” paketi, sınırsız parasal genişleme (QE) ve bireysel şirket tahvillerinin satın alınmasını içeriyordu. Merkez bankası şimdi daha da fazla şirket borcunu satın alma sözü veriyor.

Üçüncü çeyrekte ekonomik çıktının kısmen toparlanmasına rağmen, Fed Başkanı Jerome Powell, ekonominin; insanlar “güvende” hissedene kadar tamamen iyileşemeyeceğini iddia ediyor.

Powell konuşmasında, yaralı ekonominin daha fazla mali ve parasal desteğe ihtiyacı olabileceğini öne sürdü.

Eriyen Buz Küpü

Bitcoin’in 2007-2009 küresel mali krizinin tetiklendiği düşük faiz oranları ve aşırı para basımı çağında yaratıldığı göz önüne alındığında, devam eden durgunluk en iyi kripto para birimi için mükemmel bir fırsat gibi görünüyor.

Faiz oranları, eski Fed başkanı Paul Volcker’ın enflasyonu kontrol altına almak için cesur bir adım attığı 1980 Mart’ında, yüzde 21.5 ile zirveye ulaştıktan sonra 1980’li yıllardan beri düşüyor.

MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor, şirketinin Bitcoin üzerine yaptığı devasa yatırımı tanımlamak için “buz küpü” metaforunu uyguladı:

“Erimekte olan 500 milyon dolarlık bir buz küpünün üzerinde oturduğumuzun farkına vardık. Bu yüzden Bitcoin’e yatırım yaptık.”

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu