PayPal, Satıcıların Kriptoyu Kabul Etmesine Yardımcı Olacak - BTC MAGAZİN

PayPal, Satıcıların Kriptoyu Kabul Etmesine Yardımcı Olacak

  • PayPal’ı kripto üzerine yeni adımlar atmaya başladı.

Aspiriant’ın genel müdürü Sandi Bragar, ödeme devi PayPal’ın şu anda satıcıların, kripto para kabul etmesini mümkün kılmak için çalıştığını iddia ediyor.

“PayPal, tüm e-ticaret ve dijital ödemelerin ön saflarında yer alır. […] PayPal’ın satıcılarla birlikte kripto parayı devreye sokmasını memnuniyetle karşılıyoruz ve önümüzdeki yıllarda kripto para birimleri daha yaygın hale geldikçe bunun gerçekten önemli olacağını düşünüyoruz.”

Bu, ona göre şirketin hisselerini yatırımcılar için çekici kılıyor.

PayPal’ın Kripto İçin Son Dönüm Noktası

Kripto severler, PayPal’ın Haziran ayında kripto satın almak ve depolamak için bir hizmet başlatması konusunda heyecanlanmıştı.

Daha sonra 208 milyar dolarlık şirket, kripto para birimi hedeflerine daha fazla yöneldi:

“Bizim için özellikle ilgi çekici olan, bu teknolojilerin ve kripto varlıkların daha fazla finansal kapsayıcılık elde etmek ve bugün finansal hizmetlerde var olan bazı sorunların azaltılmasına/ortadan kaldırılmasına yardımcı olmak için nasıl kullanılabileceğidir.”

Geçtiğimiz birkaç ay içinde PayPal, kripto para birimi yeteneklerini geliştirmek için Blockchain mühendislerini de işe almaya başladı.

Bragar, PayPal’ın üzerinde çalıştığı iddia edilen; satıcılar için kripto para birimlerinin kabulü ile ilgili olan hizmetler hakkında herhangi bir ayrıntı vermedi.

PayPal İçin Tehdit

PayPal, 2014’te, Bitcoin hala nispeten belirsizken, tüccarların Bitcoin’i dijital ürünler için kabul etmesini mümkün kılmak için BitPay ve Coinbase ile ortaklık kurmuştu.

Dahası, PayPal şirketinden İcra Kurulu Başkanı Daniel Schulman, 2020’de kişisel olarak Bitcoin’e sahip olduğunu itiraf etti.

Bu arada, PayPal, ödeme yöntemi olarak kripto kabul eden; “ahlaksızlık/pornografi” sektörlerindeki birçok satıcıyı kara listeye almasıyla ünlüdür.

Ayrıca şunları belirtmekte fayda var: Genel halk, kolaylıklarından dolayı hala merkezi ödeme çözümlerini tercih etmektedir. Bitcoin uygulanabilir bir ödeme aracı haline gelmeyi başarırsa, PayPal için varoluşsal bir tehdit oluşturabilir.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeyi unutmayın!


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu