Mike Novogratz, Bitcoin Fiyatının Daha Fazla Düşmesini Bekliyor

Galaxy Digital’in son kazanç çağrısı sırasında CEO Mike Novogratz, piyasa hakkında konuşurken daha fazla düşüş gerçekleşeceğini tahmin etti.

Novogratz, Bitcoin‘in Nasdaq 100 Endeksi ile son derece ilişkili kalacağına inanıyor. Ayrıca, hisse senetleri “bir tür dip” bulduğunda Bitcoin’in geri döneceğinden “oldukça emin”. Ancak kripto para yatırımcıları hızlı bir iyileşme beklememeli. 

Novogratz, “Önümüzdeki iki ay içinde yükseliş olacağını sanmıyorum.” dedi.

Galaxy Digital, düşen kripto para birimi fiyatları nedeniyle ilk çeyrekte 111,7 milyon dolar zarar bildirdi.

Bitcoin yılın ilk çeyreğini %2 düşüşle kapattı, ancak en büyük kripto para birimi 2022’nin ikinci çeyreğinde daha kötü durumda. Bugün erken saatlerde, lider kripto para birimi Bitcoin 32,250 $ ile 52 haftanın en düşük seviyesine düştü. Kripto para birimi, 10 Kasım’da kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.044,77 $’dan %52,72 değer kaybetti.

IntoTheBlock tarafından sağlanan verilere göre, kârdaki Bitcoin adreslerinin yüzdesi, Mart 2020’de meydana gelen pandemi kaynaklı çöküşten bu yana ilk kez %50 seviyesinin altına düştü.

Mike Novogratz, Bitcoin Fiyatının Daha Fazla Düşmesini Bekliyor 2
Kaynak: intotheblock.com

Borsa da Dow’un 400’den fazla puan kaybetmesiyle haftaya zorlu bir başlangıç ​​yaptı. Borsa, Cuma gününü kırmızıyla kapattı.

ABD Federal Rezerv’in şahin politikası yatırımcılar arasında en büyük endişe kaynağı olmaya devam ediyor. ABD Merkez bankası şu ana kadar 75 baz puanlık artışları reddetmiş olsa da, faiz oranlarının bu yıl yükselmeye devam etmesi bekleniyor.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   JPMorgan CEO'su Bitcoin'e Şüpheci Yaklaşıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu