Avrupa Birliği Blockchain Gelişimini Teşvik Etmeye Kararlı - BTC MAGAZİN

Avrupa Birliği Blockchain Gelişimini Teşvik Etmeye Kararlı

Avrupa Birliği, 3 Nisan’da resmi internet sitesinde Uluslararası Güvenilir Blok Zinciri Uygulamaları Birliği’nin (INATBA) başlatıldığını duyurdu.

Brüksel’deki Avrupa Komisyonu’nda düzenlenen törende sözleşmeyi imzalayan 100’den fazla üye arasında IBM, Accenture ve Deutsche Telekom var. Blockchain ile ilgili üyeler arasında Iota, Ripple, ConsenSys ve Sovrin Vakfı yer alıyor.

Duyuruya göre INATBA, ana sektöre Blockchain ve dağıtılmış genel muhasebe teknolojisini (DLT) getirmek için endüstri girişimlerini, küçük ve orta ölçekli işletmeleri (KOBİ’ler), düzenleyicileri ve standart belirleme kuruluşlarını bir araya getirmeyi amaçlamaktadır.

Brüksel töreni sırasında, Avrupa Dijital Ekonomi ve Toplumdan Sorumlu komisyon üyesi Mariya Gabriel, AB’nin Blockchain gelişimini teşvik etmeye kararlı olduğunu belirtti.

“Günümüz ekonomisinde, geçmişte olduğu gibi güven inşa etmek için daha az zaman var. Kanserle mücadele etmek, yenilenebilir enerjiyi dengelemek, malların orijinalliğini izlemek için, aktörler yüz yüze görüşmeden birbirlerine güvenebilmelidir. Ve bunu nasıl başarabiliriz?Tabii ki, Blockchain yardımı ile. ”

Mariya Gabriel

M.Gabriel, ayrıca, yeni bir organizasyonun, merkezi bir teknoloji çerçevesinin kurulmasını sağlayarak merkezi olmayan teknolojilerin kullanımını desteklemeye istekli olduğunu da ekledi.

“INATBA, kamu ve özel sektör işbirliğini, düzenleyici yakınsama, yasal öngörülebilirliği teşvik eden ve sistemin bütünlüğünü ve şeffaflığını sağlayan bir çerçeve geliştirmeyi hedefliyor.”

Mariya Gabriel

Törende, lansman günü 48 ek kuruluşun üyelik başvurusunda bulunduğu kaydedildi.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu