ABD Bankalarının Kripto Velayeti Sunması Bitcoin'e Yükseliş Getirir mi? - BTC MAGAZİN

ABD Bankalarının Kripto Velayeti Sunması Bitcoin’e Yükseliş Getirir mi?

  • Üst düzey Crypto Twitter üyeleri, ABD bankalarının kripto velayetine izin verilmesi hakkındaki son haberleri yorumladılar, işte söyledikleri.

22 Temmuz’da, Para Birimi Denetçisi Ofisi, ABD düzenleyicisi, herhangi bir ulusal bankanın artık kripto cüzdanları için anahtar bulundurmasına ve müşterilerine kripto saklama hizmetleri sunmasına izin verildiğini belirten resmi bir mektup yayınladı.

Twitter’daki kripto topluluğu bu haberi çok olumlu buldu ve endüstriden birkaç fikir lideri bunun neden Bitcoin için yükseliş anlamı taşıdığını tweetledi.

Ripple CEO’sunun Tahmini Gerçekleşiyor

Topluluk, bu büyük olayın Aralık 2018’den bu yana gerçekleşmesini bekliyor. O zamanlar, Ripple şefi Brad Garlinghouse, röportajda, 2019’da bankaların kripto varlıklarının doğrudan velayetini yönetmeye başlayacağını belirtti.

Garlinghouse yılda biraz yanlış yaptı ama eğilimi gördü – şimdi ABD bankalarının müşterileri için resmi olarak kripto varlıkları bulundurmasına izin verildi. Bundan önce, sadece Coinbase ve BitGo gibi kripto şirketleri tarafından yapıldı.

Bu, dijital varlıklar için geleneksel bankacılık sistemi tarafından onaylanmasında önemli bir adım anlamına gelir.

Yüksek Profilli Bitcoin Uzmanları Ne Düşünüyor?

Joseph Young

Analist ve kripto içerik yazarı Joseph Young, bankalar için bu onayın, kurumsal yatırımcıların gelecekte Bitcoin’i alacağı pozisyon için çok önemli olduğu haberini yorumlayarak tweet attı.

Ayrıca, bu yılın başlarında kripto velayeti sunmaya başlayan dünyanın diğer bölgelerinde üç büyük küresel banka seçti: Güney Kore’nin en büyük bankası olan Kookmin, Ocak ayında en iyi 3 İsviçre bankası Julius Baer ve Temmuz ayında Standard Chartered (İngiltere) da bu haber makalelerini 2020’den önce yayınlayan bankalardır.

Scott Melker

Tanınmış tüccar Scott Melker, ABD bankaları için yasallaştırılan kripto para saklama haberinin “inanılmaz derecede yükseliş” olduğunu söyledi.

Bununla birlikte, bunun aynı zamanda Bitcoin’i tutmanın tüm noktasını sıfıra indirdiğini, çünkü kriptonun ilk amacı ve özellikle Bitcoin, bankalara karşı çıkmak olduğunu belirtti.

Charles Edwards

Capriole Investments analisti Charles Edwards, ABD bankalarının müşterilerinin kriptolarını elinde tutmalarına izin verildiğini söylemek için Twitter’a gitti ve bu durumun Bitcoin’in yasaklanamayacağını kanıtladığını belirtti.

Joseph Young gibi, takipçilere diğer ülkelerdeki diğer bankaların kripto velayetini 2020’de daha önce yasallaştırdığını hatırlattı.

Bu durdurulamaz, dedi.

Jason Williams

Morgan Creek Digital, Bitcoin ve VC yatırımcısı Jason Williams’ın kurucu ortağı, açık sözlü Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff’i etiketleyerek, belki de biraz Bitcoin satın alıp emeklilik planına eklemesinin zamanı geldiğini söylemek için tweet attı.

ABD bankaları için kripto velayetine izin verildiği haberlerinden bahsetmedi, ancak tweet’in altındaki yorumlardan Williams’ın bahsettiği şey açıktır.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu