ABD Hazine Bakanı Janet Yellen: Kripto Emeklilik Tasarruf Sağlayanlar İçin ‘Çok Riskli’

Fidelity gibi devler de dahil olmak üzere çok sayıda finans şirketi, 401 (k) emeklilik planlarında kriptoya maruz kalma sunmak için çalışıyor. ABD Hazine Bakanı Janet Yellen bu konuda güçlü bir uyarıda bulundu ve Kongre’den müdahale etmesini istedi.

Yellen, kriptoların ortalama tasarruf sahipleri için emeklilik planlarının bir parçası olarak “çok riskli” bir seçim haline geldiğini söyledi. 9 Haziran Perşembe günü New York Times tarafından düzenlenen bir etkinlikte konuşan Yellen şunları söyledi:

“Emeklilik için birikim yapan çoğu kişiye tavsiye edeceğim bir şey değil. Bana göre çok riskli bir yatırım.”

Janet Yellen

Yellen’ın yanıtı, özellikle Fidelity Investments’ın emeklilik planlarına kripto maruziyeti sağlama planı sorulduğunda geldi. Buna sadece Yellen değil, ABD Çalışma Bakanlığı bile itiraz etti.

Hazine Sekreteri ayrıca, Kongre’nin hangi varlıkların vergi avantajlı emeklilik araçlarına dahil edileceğini düzenlemesinin daha iyi olacağını da sözlerine ekledi. Kongre kararıyla ilgili görüşünü dile getiren Yellen, “Tavsiye ettiğimi söylemiyorum, ama bence bu makul bir şey olur” dedi.

Kripto Borsasında İhlal, Emekli Hesaplarını Boşaltıyor

Bu yılın Şubat ayının başlarında, kripto borsası Gemini, emeklilik hesaplarında belirlenen 36 milyon dolarlık yatırımcı fonlarından ödün veren büyük bir güvenlik ihlaliyle karşı karşıya kaldı.

Emeklilik hesaplarını yöneten bir platform olan IRA Financial Trust, kısa süre önce Gemini’ye kripto borsasının yatırımcıların kripto varlıklarını korumak için yeterli önlem almadığını söyleyerek dava açtı. Basın açıklamasına göre:

Dava ayrıca Gemini’nin olayın hemen ardından yeterli bir zaman dilimi içinde hesapları dondurmadığını ve suçluların IRA’nın Gemini’yi bilgilendirmesinin ardından suçluların müşterilerin hesaplarından Gemini borsasındaki fonları taşımaya devam etmelerine izin verdiğini iddia ediyor.

Gemini iddiaları reddetmiş olsa da, soru, özellikle birinin emeklilik fonları söz konusu olduğunda, bu tür hırsızlıklarla başa çıkmak için yeterli koruma ve güvenlik standartlarına sahip olup olmadığımızdır.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   CoinMarketCap Yöneticileri, Binance Alımından Dört Ay Sonra İstifa Etti

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu