ABD İstihdam Verileri Açıklandı, Bitcoin ve Kripto Piyasasını Ne Bekliyor?

Çalışma İstatistikleri Bürosu’nun tarım dışı bordrolarla ilgili en son verilerine göre, Amerika Birleşik Devletleri’nin Şubat ayında 311.000 iş gücü eklediği bildirildi. Bu, ekonomistlerin ekleneceğini tahmin ettiği 225.000 iş gücünden nispeten çok daha fazla; Ocak ayında daha önce bildirilen 517.000 istihdamdan daha düşük olmasına rağmen. İşsizlik oranı, Mayıs 1969’dan bu yana en düşük seviye olan %3,6 olarak bildirildi.

Resesyon Şimdilik Beklemede mi?

Ülkedeki en büyük firmalardan bazılarını etkileyen yoğun işten çıkarma dalgasına rağmen, işsizlik oranı şaşırtıcı bir şekilde düştü ve işgücü piyasasına Ocak ayında tahmin edilenden daha fazla iş gücü eklendi. Bu değişiklikler, Amerikan ekonomisinin yakın zamanda resesyona girmeyebileceği ve Federal Rezerv’in 25 baz puanlık faiz artırımına devam edebileceğine dair göstergelere katkıda bulundu – yakın tarihli Fed başkanı ifadesinin ardından 50 baz puanlık bir faiz artırımına yönelik artan spekülasyonun aksine.

Piyasa Tepkisi

Tarım dışı bordro verilerinin açıklanmasıyla birlikte sektörler genelindeki piyasalar fiyatlarda önemli bir artışa tanık oldu. Duyurunun ardından, Bitcoin (BTC) fiyatı son 1 saatte %1.74 artışla 20.239 dolar’dan el değiştiriyor.

Öte yandan Ethereum (ETH) fiyatı, son 1 saatte %2,33’lük bir kazanç ile şu anda 1.428 $’dan el değiştiriyor. Habere yanıt olarak XRP, DOGE ve BNB gibi büyük altcoinler de değer artışı yaşadı.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   CryptoQuant CEO'suna Göre Bitcoin (BTC) Yükselmeye Devam Edebilir!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu