Ağustos Ayında İlgi Görebilecek Play to Earn Projeleri

Play to earn dünyasına giderek daha fazla kullanıcı dahil oluyor ve oyun oynayarak para kazanıyor. Oyun oynamak bir hobiden milyarlarca dolarlık endüstriye dönüştü ve GameFi konseptinin duruma dahil olması ve sosyal etkileşim arayan yeni oyuncuların sektöre akınıyla 310 milyar doların üzerinde bir değere sahip. Play to earn sayesinde sektörün paradigması değişti ve sadece dağıtıcılara ve oyun geliştiricilere giden para yerine oyuncular da artık P2E oyunlarını akıllı telefonları veya bilgisayarları ile oynayarak NFT veya kripto para kazanarak gelir elde edebiliyor. Epic Games, Ubisoft ve Steam gibi platformların da yeni oyunların bazılarında NFT’leri başlatma planlarını duyurması, oyuncuları daha da fazla hareketlendirdi. Bu içerikte Ağustos ayında ilgi görebilecek play to earn projeleri hakkında bilgi sahibi olacağız.

Kryptomon (KMON)

Ağustos Ayında İlgi Görebilecek Play to Earn Projeleri 2
Kryptomon (KMON)

Kryptomon, piyasada benzeri az olan oyunlardan biridir. AAA oyunlarında görülen şeyleri kapsayan zengin bir oyun evrenine ve gelişmiş hikaye anlatımına sahip proje, oyunculara oyna – kazan platformu sunmaktadır. Yaşayan NFT konseptini de sektöre tanıtan girişim, geleneksel oyunların sürükleyici doğasını yenilikçi blok zinciri teknolojisiyle birleştirdi. NFT yaratıkları aracılığıyla etkileşimli metaverse yaratan ve topluluk merkezli dünyada koleksiyonlar oluşturan Kryptomon, gerçek dünya oyunlarını metaverse deneyimleriyle birleştirmeyi başarmıştır. Yatırımcılara göre Kryptomon, oynayarak kazan ve metaverse ekosistemlerinde iyi bir iz bırakabilir. Son 14 günde %19,4 değer kazanan KMON token şu anda $0,0158 fiyatında.

NFTb (NFTB)

Ağustos Ayında İlgi Görebilecek Play to Earn Projeleri 3
NFTb (NFTB)

NFTb temelde DeFi ile NFT’leri buluşturan dijital bir mülkiyet platformudur. İçerik oluşturucular DeFi fırsatlarına kolayca erişebiliyor ve en iyi kullanıcı deneyimine bu platformda sahip olabiliyor. NFTb Market, sanatçılara hizmet vermek için oluşturulmuş çok zincirli bir pazar yeridir. NFTb Earn ise kullanıcıların pasif kazanç sağlaması için farming ve özelleştirilmiş stake hizmetlerini destekleyen bir DeFi platformudur. NFTb Launchpad isimli platform ise içerik oluşturucuların ve projelerin piyasa koşullarına adil bir şekilde rekabete başlamasına yardımcı olmak için oluşturulmuş ilk NFT ve token başlatma panelidir. Ekosistemi bu çeşitliliklere sahip olan NFTB token son 2 haftada %21,9 değer kazanmıştır ve $0,0233 fiyatındadır.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Haftanın Göze Çarpan Web3 Tokenleri (7-13 Mart)

Crabada (CRA)

Ağustos Ayında İlgi Görebilecek Play to Earn Projeleri 4
Crabada (CRA)

Crabada, Avalanche blok zincirinin en popüler play to earn oyunudur. En popüler 20 kripto oyunu içinde yer alan Crabada, Avalanche’taki işlem yoğunluğunun güçlü bir kısmını temsil eder. Oyunda yengeçlerin işgal ettiği bir dünya vardır ve oyuncular yengeç yetiştirme, madencilik, yağmalama ve token stake etme yoluyla gelir elde ediyorlar. Ekosistemin tokenları CRAM, CRA ve TUS’tur. Bu oyna – kazan NFT oyunu, benzersiz ve karmaşık bir ekonomik GameFi modeline sahiptir. Crabada’nın hedefi varolan oyunun üzerine savaş oyunu ve çiftlik oyunu da eklemek. Yol haritasında bu oyunlar için 2023 yılı işaretlenmiştir. Geçtiğimiz 2 haftada %15,8 değer kazanan CRA token şu anda $0,0173’dan işlem görüyor.

Seascape Crowns (CWS)

Ağustos Ayında İlgi Görebilecek Play to Earn Projeleri 5
Seascape Crowns (CWS)

Seascape Network, NFT varlıklarının ve DeFi protokollerinin oyunlaştırılarak GameFi ekonomisine dahil edilmesi için tasarlanmış bir merkeziyetsiz ekosistemdir. Substrate üzerine kurulu ölçeklenebilir bir oyun platformu inşa eden Seascape, dünyanın her yerindeki DeFi yatırımcılarını ve oyuncuları hedefliyor. Geliştiricileri çekmek için teşvikler sunan ağ, oynayarak para kazanılan en iyi oyun platformu olmayı amaçlıyor. NFT Economics, DeFi Gamified ve Scape Store’dan oluşan ekosistemde paydaşları ödüllendirmek ve NFT oyunlarına güç vermek için $CWS kullanılıyor. $0,755 fiyatındaki CWS token son bir ayda %18,3 değer kazanmıştır.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu