Haftanın İlgi Gören Meme Tokenları (25 – 31 Temmuz)

Meme tokenlar, komik veya ilginç fikirleri baz alan veya video, resim ve başka medya biçimleriyle oluşturulan şakalardan ilham alan kripto paralardır. Piyasada en çok bilinen meme tokenlar Dogecoin ve Shiba Inu’dur. Toplam arzları çok yüksek olduğundan ve fiyatları çok düşük olduğundan dolayı çok volatillerdir, yani değerleri kısa sürede büyük düşüş ve yükselişler yaşayabilir. Geçmişte çoğu memecoin’in net kullanım örneği olmasa da sonrasında çoğu birçok kullanım örneği, proje ve faydalar sunmaya başlamıştır. Meme tokenlar özellikle hayır kurumları ve sivil toplum örgütleriyle ortaklaşa çalışmaktadır. Bu içerikte haftanın ilgi gören meme tokenları listesini inceleyeceğiz.

Doge Killer (LEASH)

Haftanın İlgi Gören Meme Tokenları (25 - 31 Temmuz) 2
Doge Killer (LEASH)

Doge Killer, Shiba Inu ekosisteminin teşvik tokenıdır. Piyasaya sürüldüğünde LEASH’in DOGE için bir rebase tokenı olması amaçlanmıştı, yani fiyatı Dogecoin fiyatına sabitlenecekti. Sonrasında DOGE fiyatından ayrılan token farklı bir ERC20 tokenı olarak hayatına devam etti. LEASH tokenın toplam arzı 197.553’tür, SHIB’in tam tersine çok düşük bir arza, dolayısıyla çok yüksek bir fiyata sahiptir. Geliştirici ekip, ekosistemde yüksek arzlı tokenların yanı sıra düşük arzlı bir tanesinin de olmasını uygun görmüştür. $497,17 fiyatındaki LEASH token son 30 günde %41,5 değer kazanmıştır.

Doggy (DOGGY)

Haftanın İlgi Gören Meme Tokenları (25 - 31 Temmuz) 3
Doggy (DOGGY)

Doggy, 10.000 adet benzersiz ve animasyonlu NFT’den oluşan Doggy NFT koleksiyonunun resmi tokenıdır. Koleksiyondaki köpekler Cryptopunks tarzında tek renk bir arka plan ve büyük piksellerle algoritmik olarak oluşturulmuştur. Köpekler atkı, dil uzatma, farklı renk, farklı tür, göz kırpma, gözlük ve şapka gibi aksesuar ve özelliklere sahiptir. Her özelliğin oluşma olasılığı farklı olduğu için ve nadirlik seviyesi farklı olduğu için bazı özellikleri olan köpekler ön plana çıkmıştır. Doggy NFT’ler Bakeryswap’ın Gamification bölümündeki The Doggy Shop’tan mint edilebilir veya NFT pazar yerindeki farklı bir satıcıdan alınabilir. Mint ücreti 100.000 DOGGY’dir ve NFT mint etmek için kullanılan tokenlar sonsuza dek yakılacaktır. Son bir ayda %29,6 yükseliş yaşayan DOGGY token şu anda $0,000368 fiyatındadır.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bulut Çözümlerine Kıyasla Blok Zinciri Tabanlı Merkeziyetsiz Depolama

Loser Coin (LOWB)

Haftanın İlgi Gören Meme Tokenları (25 - 31 Temmuz) 4
Loser Coin (LOWB)

Loser Coin, Çin’de haftada 60 saat çalışıp hala yoksulluk içinde yaşayan iki kişi tarafından yaratılmıştır. Loser Coin’i tasarlayan ve piyasaya süren iki kişi, her şeylerini kaybetmeye hazırlardı. Loser Coin’in amacı dünya üzerinde kaybeden herkesi birleştirerek onlarla birlikte dip noktasından tepeye doğru yükselmektir. Daha önce Shiba Inu’nun, Dogecoin’in, Baby Doge Coin’in, Dogelon Mars’ın ve diğerlerinin insanları birkaç gün içinde milyoner yaptığını gören bu “kaybedenler”, piyasanın bir gün onlara da gülebileceğini düşünüyor. LOWB token son 14 günde %6,9 değer kazandı ve şu anda $0,0000179’dan işlem görüyor.

Dogey-Inu (DINU)

Haftanın İlgi Gören Meme Tokenları (25 - 31 Temmuz) 5
Dogey-Inu (DINU)

Dogey Inu, diğer meme tokenlar gibi toğluluğa odaklanan bir kriptodur. Shiba Inu topluluğundaki bazı üyeler tarafından geliştirilen bu token, deneysel bir topluluk tokenıdır. Dünyanın her yerinden insanları bir araya getirerek onları finansal özgürlüğe ulaştırmayı amaçlar. DeFi eğitimini de teşvik eden bu token, topluluğundaki insanları rutin çalışma hayatından kurtarmayı misyon edinmiştir. Proje her zaman topluluğun neye odaklandığına ve neye yönlendiğine dikkat ederek geliştirmelerini ona göre yapmaktadır. Topluluk en çok neye ihtiyaç duyuyorsa, örneği farm ve swap uygulaması, geliştiriciler de onu geliştirmeye yönelmektedir. Geçen haftaya göre %7,2 değer kazanan DINU token şu anda $0,00000000194 fiyatında.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu