Ağustos Ayının Gözde IoT Tokenları

IoT, internete bağlı olan, veri toplayan, verileri diğer sistem ve cihazlarla paylaşan nesneleri ifade eden bir terimdir. Yaklaşık 12 yıldır gelişmekte olan teknolojilerden biri olan IoT, hayatımızın oldukça içine girmiştir ve girmeye devam edecektir. Şu anda dünyadaki cihazların yarısının internete bağlanabildiği biliniyor. Bulut bilişim platformlarının kullanılabilirliğinde artış, güvenli ve uygun maliyetli sensörlere erişim ve yapay zeka ve makine öğrenimi teknolojilerindeki gelişmeler sayesinde IoT daha pratik hale getirildi. Mutfaktaki küçük sıradan aletlerden fabrikalardaki devasa endüstriyel araçlara kadar her nesne bir IoT nesnesi olabilir. Bu içerikte Ağustos ayının gözde IoT tokenları listesini inceleyelim.

Obyte (GBYTE)

Ağustos Ayının Gözde IoT Tokenları 2
Obyte (GBYTE)

Obyte, DAG teknolojisine dayali bir dağıtılmış defterdir. Blok zincirlerinden ve merkezi defterlerden farklı olarak bu deftere herkes eşit, aracısız, merkeziyetsiz, ücretsiz ve açık şekilde erişebilir. Kripto blok zincirleri bloklar oluşturarak çalışırken Obyte bloksuz bir teknoloji kullanıyor ve bütün aracılardan tamamen kurtuluyor. Obyte’ta madencilik yok, tüm kullanıcılar eşit hakka sahip ve deftere işlem eklemekte serbest. Ağda her işlem hash’i ile tanımlanır ve önceki ana işlemlere atıfta bulunur. Bu, blok zincirlerinde sonraki blokların önceki blokların karmasını içermesine benzemektedir. Son 30 günde %34,9 değer kazanan GBYTE token şu anda $17 fiyatındadır.

0chain (ZCN)

Ağustos Ayının Gözde IoT Tokenları 3
0chain (ZCN)

0chain, merkeziyetsiz ve yüksek performanslı bir veri depolama ağıdır. Üç adet ürünğü olan ekosistemde 0Box anonim paylaşımlar yapabileceğiniz kişisel buluttur. 0Stor, özel paylaşıma sahip hızlı bir depolama platformuyken 0Wallet da stake yaparak güvenli şekilde getiri kazanılabilecek bir cüzdandır. Golang ile geliştirilen 0Chain, ölçeklenebilir, hızlı ve güvenli bir blok zinciri oluşturmuştur. NPoS konsensüs algoritmasını kullanan zincir, DDoS saldırılarına ve Sybil’e karşı dirençlidir. Ağ optimizasyonu çok iyi yapılmıştır ve ağdaki doğrulama ile sonuçlandırma işlemleri hızlı keskinliğe sahiptir. Son bir ayda %5,3 değer kazanan ZCN token şimdi $0,198 fiyatındadır.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Haziran Ayının İlgi Görebilecek Fan Tokenları

Ambrosus (AMB)

Ağustos Ayının Gözde IoT Tokenları 4
Ambrosus (AMB)

Ambrosus, veri güvenliği ve benzersiz yerleşik veri depolama kapasitesi sağlayan işlevsel bir Layer 1 EVM uyumlu blok zinciri protokolüdür. Ambrosus ekosisteminin teknik temeli de Ambrosus Core’dur. Ağı geliştirmeyi hızlandırmak için önemli geliştirici finansman programları başlatan ekip, blok zincirinde DeFi uygulamaları ve diğer dApp’ler geliştiricecek kişiler için teşvikler sunuyor. Kullanıcı tabanını genişletmek ve ağ büyümesini desteklemek ekip için önemli. AMB-NET üzerinde NFT’ler, dApp’ler ve DAO’lar oluşturmak isteyen yeni katılımcılara açık olan hibe programı var. Bu güvenli ağ üzerinde sorunsuz, düşük maliyetli işlemler yardımıyla ölçeklenebilir çözümler oluşturmak oldukça kârlı görünüyor. Geçtiğimiz bir ayda %28,7 yükseliş yaşayan AMB token şu anda $0,00827 fiyatında.

Mobius (MOBI)

Ağustos Ayının Gözde IoT Tokenları 5
Mobius (MOBI)

Mobius, blok zinciri ile gerçek dünya verileri arsında köprü görevi görmektedir. Geliştiriciler bu ağda dApp geliştirme araçlarından ve oracle sisteminden faydalanabilir. IoT alanına odaklanmış diğer projelerden biri WaltonChain, Mobius’un ilk yatırımcılarındandır. Mobius’un arayüzü, dApp geliştirmek, dApp kullanmak, diğer uygulamaları keşfetmek ve kripto ile ödeme yapmak için uygun olarak tasarlanmıştır. Ağda işlemler 2 ile 5 saniye arasında sürer ve çok düşük ücretlere tabidir. Mobius’un ara katman çapraz protokolü, blok zincir birlikte çalışabilirliğine izin vermektedir. Bu sayede diğer blok zincirlerindeki akıllı sözleşmeler ağdaki çeşitli uygulamalara entegre edilebilir. $0,00946’dan işlem gören MOBI token son 7 günde %3,6 değer kazanmıştır.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu