Covalent (CQT) Nedir? Covalent (CQT) Geleceği ve Yorum 2022

Covalent (CQT) Nedir?

Covalent, yüz milyarlarca veri noktasını anlamak için Büyük Veri teknolojilerinden yararlanır, yatırımcılara faydalı bilgiler sağlar ve geliştiricilerin kaynaklarını kuruluşlarındaki daha yüksek fayda hedeflerine tahsis etmesine olanak tanır.

CQT platformu, birden fazla blok zincirinde kullanılabilen bir uygulama programlama arabirimi (API) sağlar. Yerel CQT token’ı tarafından desteklenen Koalisyon Ağı, Web 3.0’ın merkezi olmayan bir veri altyapısı katmanıdır. Ayrıca CQT, blok zinciri ve Web3 geliştirme için bir dizi çekici teknolojiye sahiptir. Buna Covalent API, Covalent API anahtarı ve Primer Dönüştürücü dahildir.

CQT, Ethereum, Avalanche ve Polygon dahil olmak üzere birçok büyük blok zinciri platformundan veri toplayan ve katılımcıların farklı kullanım durumları için bu veri noktalarına erişmesine izin veren bir yazılımdır. CQT, tüm blok zincirlerini tam olarak endeksleyerek ve birleşik bir API’den verilerine erişerek, akıllı sözleşmelerde depolanan ve mevcut araçlara erişilemeyen içgörüleri yakalamayı amaçlar.

Bu nedenle CQT, geliştiricilerin tüm blok zinciri ekosistemi hakkında daha kapsamlı, zamanında ve doğru bir görünüm elde etmelerine yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Ayrıca CQT, gelecekte tüm blok zinciri verileri endekslendiğinde kullanıcıların özel şirket verilerini de entegre edebileceklerini iddia ediyor.

CQT, kendisini “kodsuz bir çözüm” olarak konumlandırır; Bu, kullanıcıların projelerini oluştururken ihtiyaç duyduğu özelleştirilmiş blok zinciri verilerini elde etmek için özel geliştiricilere, pahalı veya karmaşık sorgulara gerek olmadığı anlamına gelir.

CQT yazılım, akıllı sözleşmeler, cüzdan adresleri, işlemler ve daha fazlası dahil olmak üzere tüm blok zinciri geçmişini endekslemek için kullanılabilir. Bu indekslenmiş veriler, blok zincirinin kaynağından bağımsız olarak CQT’nin “blok kalıbı” olarak adlandırdığı aynı formata normalleştirilir.

CQT, kullanıcıların tek bir birleşik API aracılığıyla birçok farklı blok zincirinden veri sorgulamasına olanak tanır. Blok zinciri verilerine daha iyi erişim sağlamak için veri alma, depolama ve sorgulama süreçleri için farklı roller gereklidir: Doğrulayıcılar, verilerin bütünlüğü ve doğruluğunun yanı sıra katılımcı dürüstlüğü de sağlar. Doğrulayıcı olmak için, kullanıcıların CQT token’larını stake etmeleri gerekir ve eğer kötü davranırlarsa, stake edilen token’lar hacklenebilir.

Blok oluşturucular, bu zincirler üzerinde bir düğüm çalıştırarak farklı CQT blok zincirlerinden zamanında ve doğru veri toplamak için rekabet eder. Blok zinciri verileri toplandıktan sonra, blok kalıbı üreticileri verileri bir depolama düğümüne gönderir (bunları da çalıştırabilirler) ve CQT ödüllerini alırlar.

Sorgu isteği yanıtlayıcıları, CQT blok zincirinde depolanan istek yanıtlayıcılarına benzer bir rol oynar, ancak zincir üzerinde tutulan mevcut dahili verileri kullanmak yerine, sorgunun düğümleri esas olarak CQT API’den gönderilen harici istekleri işler. Dizin hizmeti düğümleri, CQT müşterilerin belirli bir veri talebi için belirli bir fiyat noktasında ihtiyaç duydukları belirli kaynaklar ve yeteneklerle eşleşen ideal düğümleri bulmalarına yardımcı olur.

CQT, birden fazla blok zincirini desteklemede öne çıkıyor. CQT destekli blok zincirler ayrıca şunları içerir: Ethereum, Binance Smart Chain, Polygon, Avalanche, Fantom, Moonbeam, RSK, Palm, Arbitrum, Elrond, Edgeware, Near, Polkadot, Starkware. CQT, birden fazla blok zincirinden farklı veri toplayan, aynı zamanda gelişen NFT dünyası için en önemli veri sağlayıcısı haline geldi.

Günümüzde ChainGuardains ve Ethermon gibi büyük NFT projeleri, yalnızca her proje için benzersiz yeni özellikler sağlamak için değil, aynı zamanda kullanıcı deneyimini geliştirmek için CQT API’yi kullanır. Covalent API kullanan projeler, Aave, Zerion, Bitski ve Balancer gibi önde gelen blok zinciri projelerini içerir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Gamium (GMM) Nedir? Gamium (GMM) Coin Geleceği ve Yorum 2022

Covalent yazılım, düğümler, zincirler ve veri akışları dahil olmak üzere düzinelerce kaynaktan bilgi toplar. Ardından son kullanıcılara, Birleşik API aracılığıyla her tür dijital varlığın mevcut ve geçmiş yatırım performansı da dahil olmak üzere portföy bazında kişiselleştirilmiş veriler sağlar.

Tüm verilerin tek bir API arabiriminde birleştirilmesi, Covalent’in bu verileri hızlı ve tutarlı bir şekilde döndürmesine olanak tanır. Bu şekilde CQT, geliştiricilerin blok zinciri ekosistemine daha eksiksiz, güncel ve doğru bir genel bakış elde etmelerini kolaylaştırmayı amaçlıyor. Ayrıca CQT, gelecekte tüm blok zinciri verileri endekslendikten sonra kullanıcıların özel şirket verilerini de entegre edebileceklerini iddia ediyor.

Covalent (CQT) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Ganesh Swami
  • Kuruluş Yılı: 2017
  • Blok ZinciriEthereum
  • Toplam Arzı: 1,000,000,000
  • Dolaşımdaki Arzı: 254,842,989
  • Piyasa Değeri: ₺ 590,552,872
  • En Düşük Fiyat: ₺ 1.69
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 37.59
  • Proje Amacı: Covalent, tüm blok zincirlerini tam olarak endeksleyerek ve birleşik bir API’den verilerine erişerek, mevcut araçların erişemeyeceği akıllı sözleşmelerde saklanan içgörüleri yakalamayı amaçlar.

Covalent (CQT) Geleceği

Gelecek, Covalent için oldukça iyi görünüyor. Gelecekteki birçok proje ve güncelleme de bu dinamiğe katkıda bulunacaktır. Bu iyileştirmeler, Covalent’in kullanımını daha hızlı ve kolay hale getirecek. Bu, herkesin Covalent’e erişmesini kolaylaştıracaktır. Gittikçe daha fazla insan Covalent satın aldıkça, Covalent’in fiyatı artacaktır.

Covalentliğin geleceği birçok değişkene bağlıdır ve aynı zamanda çok hassastır. Güncel gelişmelerden ve değişikliklerden haberdar olmak için Topluluk haberlerinden haberdar olmak için iyi bir yoldur. Üstelik bu haberin Covalent fiyat tahminleri üzerinde büyük etkisi var. Bazı koşulların ciddi düşmelere neden olabileceğini fark etmiş olabilirsiniz. Belirtiler de büyük bir artışa neden olabilir. Yine, kripto para piyasasının çok değişken olduğunu ve yatırımın asla risksiz olmadığını anlamak çok önemlidir. Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

Covalent (CQT) Yorum

CQT, farklı blok zincirlerinden veri toplamayı gerektiren uygulamalar oluşturmak isteyen geliştiricilerin ilgisini çekebilir. Alternatif olarak, yatırımcılar, Covalent ekibinin merkezi olmayan uygulamaların tipik olarak ihtiyaç duyduğu çapraz zincir verilerini verimli bir şekilde birleştirebileceğine inanırlarsa, CQT’yi satın almak ve portföylerine eklemek isteyebilirler. Merkezi olmayan uygulama kullanıcıları, CQT’nin pazara sunmayı amaçladığı toplama hizmetlerinden yararlanmak için CQT’den de yararlanabilir.

Projenin yerel tokeni olan CQT, işlem gördüğü piyasalarda karmaşık, çelişkili bir düzende veri sağlamak amacıyla geliştirildi. Riskli yapısı ve ağın neler yapabileceğinin bilinmemesi riskini artırmıştır. Genel tahmin ve uzmanların görüşleri uzun vadede olumlu olsa da yatırımcıların temkinli yaklaşması gerektiğini gösteriyor. Analistlerin yorumları uzun vadede çoğunlukla olumlu olsa da, risk potansiyeli çok yüksek.

Covalent (CQT) Nereden ve Nasıl Alınır?

Covalent (CQT)’i güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu