Çin E-Ticaret Devinden Bitcoin İşlemlerine Yasak - BTC MAGAZİN

Çin E-Ticaret Devinden Bitcoin İşlemlerine Yasak

Çin e-ticaret devi Alibaba ‘nın dijital bir ödeme kolu olan Alipay, Bitcoin ( BTC ) veya diğer kripto para birimleri ile ilgili tüm işlemleri yasaklayacağını açıkladı.

Alipay, bir twitte kripto karşıtı duruşunu yineledi ve şirketin ilgili düzenlemelere uyumu sağlamak için tezgah üstü işlemleri (OTC) yakından takip ettiğini belirtti.

 Alipay attığı twitte şunu yazdı :

“Herhangi bir işlemin bitcoin veya diğer sanal para birimleri ile ilişkili olduğu tespit edilirse, @Alipay ilgili ödeme hizmetlerini derhal durdurur.”

Karar, Alipay’ın çeşitli Bitcoin işlemlerinde kullanıldığının ortaya çıkmasından sonra alındı.

9 Ekim’de, kripto borsası Binance, Twitter’da çevrimiçi ödeme hizmeti Alipay ve mobil mesajlaşma ve ödeme uygulaması WeChat aracılığıyla fiat para birimleri almaya başladığını doğruladı. 

Binance CEO’su Changpeng Zhao, borsanın doğrudan WeChat veya Alipay ile çalışmadığını ve kullanıcıların bunları eşler arası işlemler için kullanabildiğini açıkladı.

Bu duyuru, Binance’in Çin yuanına ( CNY ) karşı Bitcoin, Ether ( ETH ) ve Tether ( USDT ) için eşler arası alım satım işlemlerinin uygulanmasını başlattıktan sonra geldi.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu