Altcoin Piyasası Karar Aşamasında: Ripple (XRP), BNB ve LTC’nin Geleceği Ne Olacak?

Son zamanlarda Ripple (XRP) ile SEC arasında kazanılan davaya rağmen, altcoin piyasası geçtiğimiz hafta bir miktar gerileme yaşadı. Bunun sebebi, birçok yatırımcının altcoinler konusunda düşüş pozisyonu almayı tercih etmiş olması olabilir. Bu, önümüzdeki hafta Binance Coin (BNB), XRP ve Litecoin (LTC) gibi kripto paralar için kritik olabilir.

Bu tokenlerin performanslarını etkileyen ana faktörlerden biri kripto piyasasının lideri Bitcoin’in (BTC) fiyatı olacak. Eğer BTC fiyatı önümüzdeki hafta 30.5K’nin altına düşerse, yatırımcıların gözleri BNB, XRP ve LTC gibi altcoinlere kayabilir, bu da fiyatlarının yükselmesine neden olabilir.

CoinMarketCap’e göre bu üç altcoinin fiyatı son işlem gününde düştü. Yazım zamanında XRP’nin fiyatı %1.8 düşüşle yaklaşık $0.7356 seviyesinde işlem görüyor. Kısa vadeli boğalar son 24 saat içinde bazı karları nakde çevirmeye çalıştı. Ancak bu, ayıların çok sayıda satış pozisyonu açarak agresif bir satış baskısı yapmasına yol açtı. Bu baskı, XRP’nin fiyatının $0.74’teki 50 EMA çizgisine düşmesine neden oldu.

Eğer bu seviyeden toparlanabilirse, birkaç gün boyunca $0.75 ile $0.85 arasında dalgalanabilir. $0.85’in üzerine çıkması, XRP’nin $0.93’ü yeniden test etmesi için bir yol açabilir. Ancak, $0.74’ün altına düşerse fiyat $0.55’e kadar gerileyebilir.

Öte yandan, BNB de %0.10’luk hafif bir fiyat düşüşünün ardından kırmızıda işlem gördü. Sonuç olarak, yazım zamanında BNB $241 seviyesinde işlem görüyor. BNB’nin 4 saatlik grafiğinde bir simetrik üçgen paterni oluşmuştu, bu da yakında bir kırılma olabileceğini gösteriyordu.

Eğer alıcılar fiyatı üçgenin üzerine çıkarabilirlerse, BNB’nin fiyatı sonraki direnç olan $285’e çıkabilir. Bu direncin üzerine çıkılması, fiyatın $300’e doğru bir artışa geçmesi ihtimalini güçlendirir.

LTC de son 24 saat içerisinde fiyatının %0.8’den fazla düşmesiyle benzer bir kaderi paylaştı. CoinMarketCap’e göre altcoin, $92.57’den işlem görüyor. Alıcılar LTC’nin fiyatını 100 günlük EMA’nın üzerine çıkarmaya çalıştı, ancak satıcılar bu seviyenin direnç olmasını engelledi. Eğer altcoinin fiyatı kritik destek olan $89’un altına düşerse, $81’e kadar düşme riskiyle karşı karşıya kalabilir. Ancak, $96’nın üzerine bir çıkış, birkaç gün içinde fiyatın $106’ya kadar yükselmesini sağlayabilir.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Justin Sun Önce Meraklandırdı, Sonra Açıkladı

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu