AMC Sinemaları Dogecoin'den Sonra Shiba Inu'yu (SHIB) Kabul Edeceğini Resmen Duyurdu - BTC MAGAZİN

AMC Sinemaları Dogecoin’den Sonra Shiba Inu’yu (SHIB) Kabul Edeceğini Resmen Duyurdu

AMC CEO’su Adam Aron, AMC’nin Shiba Inu ile özel kripto girişimini açıklamak için bugün Twitter’da paylaşımda bulundu. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük sinema zinciri, artık Bitcoin, Ethereum ve diğer birkaç kripto para birimiyle birlikte Shiba Inu ödemelerini kabul edeceklerini doğruladı.

Aron, tweetinde AMC’nin Shiba Inu’yu kabul etmeye başlamak için kripto ödeme işleme hizmet sağlayıcısı BitPay ile ortak olacağını belirtti. Bu ortaklık, sinema biletleri ve imtiyazlar için çevrimiçi kripto ödemelerini kolaylaştıracak. Ayrıca AMC CEO’su, sinema devinin BitPay’in Shiba Inu’yu kabul eden ilk müşterisi olduğunu ve ödeme hizmetinin 60 ila 120 gün içinde başlayacağını vurguladı.

AMC’de Shiba Inu vs Dogecoin

DOGE ve SHIB rekabetinin ortasında, her iki coini de eklemek AMC adına akıllıca bir hareket olabilir. Zincir, günlük 200 dolara kadar olan hediye kartlarının satın alınması için Dogecoin’de ödeme kabul edeceğini zaten duyurdu ve SHIB’nin kripto ödeme listesine eklenmesiyle AMC, kendisini her iki rakip topluluğu kendine çekti. İflastan kurtulan şirket, bu yılın başlarında, kriptoyu Eylül ayında işleyişine dahil etmeye karar verdi. Adam Aron, AMC’nin Bitcoin ile birlikte Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve Bitcoin Cash (BCH) dahil olmak üzere kriptoyu kabul ettiğine dair duyuruyu tweetledi.

AMC’nin Kripto Planları

AMC CEO’su, şirketin günlük operasyonlarında merkezi olmayan ürünleri keşfetmeye ve dahil etmeye olan ilgisinden daha fazlasını dile getirdi. Adam Aron, şirketin sonunda kendi kripto para birimini başlatmanın yollarını araştırdığını bildirdi. Ayrıca, AMC’nin şu anda NFT işbirliğini için önde gelen birkaç Hollywood stüdyosu ile görüşme sürecinden geçtiğini açıkladı.

“Bugün, son birkaç aydır üçüncü taraflarla hem kripto para birimini nasıl kabul edebileceğimizi hem de AMC’nin kendi kripto para birimimizi başlatmayı düşünmesinin mümkün olup olmadığını araştırdığımızı doğrulayabilirim. Benzer şekilde, bugün size, sinemalarımızda gösterilen büyük filmlerle ilgili ortak girişim hatıra NFT’leri konsepti hakkında birçok büyük Hollywood stüdyosu ile görüşme halinde olduğumuzu teyit edebilirim.”


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu