TRON Bir Ay İçinde EOS'dan Daha Fazlası Olacak ! - BTC MAGAZİN

TRON Bir Ay İçinde EOS’dan Daha Fazlası Olacak !

Justin Sun, 2017’de kurduğu blok zinciri olan TRON‘un yakın gelecekte EOS’tan daha merkezi olmayan uygulamalara ev sahipliği yapacağı duyurusunda bulundu . Sun, twitter hesabından, TRON’un şu anda platformun birkaç hafta önce barındırdığı miktarın iki katından fazla olan 83 dApp’a ev sahipliği yaptığını yazdı.

TRON hızla büyüyor ve şimdi @ dapp_review’de 83 Dapp var! Görev tamamlandı! Ocak 2019 sonunda şu anda 259 Dapp sayısına sahip EOS’u geçeceğiz.

Justin Sun

Her dApp toplayıcısı farklı veriler sağlasa da, TRON’un başarısı hakkında genel bir fikir edinmek zor değil. Platformun piyasaya sürüldüğü Haziran ayından bu yana yaklaşık 250 dApps biriktiren EOS’tan çok daha hızlı büyüdüğü görülüyor. Büyüme konusunda NEO’da hemen hemen TRON ile aynı çizgide ve yaklaşık 75 dApp‘a ev sahipliği yapıyor. Bununla birlikte, Ethereum hala piyasaya hakim ve en az 1400 dApp’a ev sahipliği yapıyor.

TRON’un son zamanlardaki büyümesinin bir sebebi de, Tron Sanal Makinesi’nin (TVM) kullanıcıların Ethereum ve Java uygulamalarını platforma taşımasına izin vermesinden kaynaklanıyor. Bu özellik ilk olarak Ağustos ayında tanıtıldı ve TRON’un dApp sayısındaki artışı fitilleyen sebep olmuştu. Bununla birlikte, TRON’daki kaç uygulamanın orijinal olduğu ve kaç tanesinin diğer platformlardan taşındığı açık değil.

TRON, dApp inovasyonunu teşvik etmek ve yeni geliştiricileri çekmek için çaba sarf ediyor. Özellikle, TRON Arcade’i tanıtarak dünya blockchain içinde henüz keşfedilmemiş büyük bir pazara atıldılar. Ayrıca platform gelecekte kullanıcılara çabalarını telafi edecek potansiyel bir katil uygulama olan Project Atlas’ı da serbest bırakacak.

[poll id=”6″]

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu