Analistler 2023’te Bitcoin, Ethereum ve Cardano Fiyatı İçin Ne Bekliyor?

2022 yılı, kripto piyasası tarihine en gergin yıllardan biri olarak geçti. Büyük şirketlerin iflas etmesi ve bu sektöre güvensizliğin girmesiyle, büyük kripto paralar büyük bir düzeltme yaşadı.

Lider kripto para birimine bakıldığında, Bitcoin (BTC) piyasa değerinin %66,8’ini kaybetti. Ancak, ayılar altcoinlerde daha da sertti. Kapitalizasyonunu yalnızca BTC’ye kaptıran bir kripto para birimi olan Ethereum, son 12 ayda piyasa fiyatının %70’ini kaybetti.

ETH’nin rakipleri de bu pazarda zarar gördü. Örnek vermek gerekirse Cardano (ADA), ilk 10’da kalırken, kripto piyasasındaki fiyatında %82’lik bir düşüş yaşadı. Yeni yılın gelmesiyle birlikte bu olumsuz senaryodan vazgeçeceğimiz beklentisiyle, bazı piyasa analistlerine göre üç kripto para birimi için neler bekleyebileceğimize bir göz atalım.

Bitcoin

Analist Michael van de Poppe, lider kripto para birimi konusunda oldukça iyimser. Stratejist, 2023 tahmininde bile kripto paranın hızla yükselebileceğini ve piyasa kapitalizasyonunu ikiye katlayabileceğini tahmin ediyor. Ancak bunu yapabilmek için Bitcoin‘in 20.600 doları geçmesi gerekiyor. Yazım sırasında, BTC 16.000 doların üzerinde tutunmak için mücadele ediyor ve 18.600 dolarda bir dirence sahip.

Van de Poppe’nin hedefine ulaşılırsa, kripto para biriminin 38.500 dolardan işlem görmesi bekleniyor. Analiste göre bu, boğaların gücüne yanıt olarak Bitcoin için likiditenin geleceği hedef olabilir.

Ethereum

Coin Bureau analisti “Guy”, önde gelen akıllı sözleşme platformu için büyük beklentilere sahip. 2023’te Ethereum sahiplerinin ETH’yi staking sözleşmesinden çıkarmalarına ve istedikleri şekilde kullanabilmelerine olanak tanıyan Şangay yükseltmesinin gelişine tanık olacak. Guy, bunun kripto para birimi için iyi bir katalizör olabileceğine inanıyor çünkü diğer insanları milyarlarca doların kilidini açarak Ethereum‘u stake etmeye teşvik edebilir. Ancak analist, altcoin için bir fiyat tahmini yapmamaya karar verdi. Flippening’in gerçekleşmesi ve ETH’nin beş haneye ulaşması mümkün olsa da, kripto para biriminin gelecek yıl yatay işlem göreceğine inandığını söyledi.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Ethereum (ETH) Ağustos'ta Bir Kez Daha 400 Doları Geçti

Cardano

Tahmin listesinin kapanışı, Ethereum’un 2022 boyunca ilk 10’da kalmayı başaran tek rakibi. Cardano’nun stablecoin’ler, non-fungible token’lar (NFT’ler) ve merkezi olmayan finans (DeFi) sektörlerinde büyüme olasılığı yüksek. Kripto meraklıları, bunun akıllı sözleşme platformunun kapitalizasyonuna yansıyabileceğine inanıyor. Cardano‘nun fiyat tahmini için, kripto borsası Changelly’den gelecekte neler olabileceği hakkında fikir edinmeye yardımcı olan bir araç var. ADA’nın son yıllardaki performansına bakıldığında ve tarih tekerrür ederse, 2023 gerçekten de krizde Cardano’yu satın alanlar için iyi bir yıl olabilir.

Changelly’nin analizinde, Ethereum katili için hedef gelecek yıl 0,45 dolar. İşler daha da iyiye giderse, boğalar Cardano’nun kapitalizasyonunu zirve fiyatı olması gereken 0,55$’a ulaşana kadar uzatabilir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu