Avalanche (AVAX), Terra’dan Gelebilecek Satış Korkusuyla Düşüyor

Traderlar, Luna Foundation Guard’ın (LFG) elindeki tokeni boşaltabileceğinden korktukları için Avalanche (AVAX) Pazartesi günü düştü.

AVAX, son 24 saatte %4.40 düşüşle 33.15 dolardan işlem görüyor. Tokenin kayıpları, Luna Foundation Guard’ın kalan rezervlerini UST sahiplerine ödeme yapmak için kullanmayı planladığını söylemesinden hemen sonra tetiklendi.

Bu, AVAX varlıklarının olası bir tasfiyesini gerektirebilir. LFG şu anda 65.2 milyon dolar değerinde yaklaşık 2 milyon AVAX tokenine sahip. UST rezervlerini çeşitlendirmek için bu yılın başlarında AVAX satın almıştı.

LFG 80 bin BTC’nin üzerinde sattı

Büyük bir açıklamayla LFG, düşüşü durdurmak için atabileceği olası adımlardan bahsetti. Vakıf, 7 Mayıs 2022’de fonun 80 bin BTC, 39,9 BNB, 1,97 Milyon AVAX ve diğer kripto para birimlerini elinde tuttuğunu açıkladı. Düşüşü önlemek için LFG, 80.081 Bitcoin ve diğer holding tokenlerini sattı veya takas etti. Verilere göre, vakıf şu anda 1.973.554 AVAX, 39.914 BNB, sadece 313 BTC ve diğer kripto paraları elinde tutuyor.

Avalanche ve BNB miktarı aynı kaldı. Vakfın kalan varlıkları, kalan ve en küçük sahiplerini tazmin etmek için kullanacağını açıklaması, daha fazla fiyat düşüşü beklentisini artırdı.

LFG’nin BNB holdingi ise 11 milyon dolar. BNB, yazım zamanında ortalama 299 $ fiyatla işlem görüyor. 

Binance’in 3000 $ değerindeki LUNA yatırımı

8 Mayıs’ta UST’nin sabitlenmesi başladığında, AVAX tokeni 54 doların üzerinde bir fiyatla işlem görüyordu. LFG’nin AVAX değerlemesi 106,5 milyon $ olarak gerçekleşti. AVAX’ın fiyatı son 7 günde %30’un üzerinde düştü. Bu arada, Terra’nın stablecoin’i UST, ortalama 0.126 $ fiyatla işlem görüyor. Token, son 7 gün içinde %87’den fazla büyük bir düşüş gördü.

Bununla birlikte, LFG ayrıca 1,84 milyar UST (yaklaşık 236 milyon $) ve 222.7 milyon LUNA’ya (yaklaşık 45,5 milyon $) sahip. Bu arada Binance CEO’su CZ, LUNA’ya yaklaşık 3 milyon dolar yatırım yaptıklarını açıkladı. Bu yatırım şimdi 3000 $ değerinde.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Cardano Ana Ağı, Wrapped Bitcoin (wBTC) Entegrasyonunu Gerçekleştirdi

Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu