Avrupalılar Bitcoin'in On Yıllar Boyunca Varolacağına İnanıyor - BTC MAGAZİN

Avrupalılar Bitcoin’in On Yıllar Boyunca Varolacağına İnanıyor

  • Yakın tarihli bir araştırmaya göre, insanlar önümüzdeki 10 yıl boyunca hala kriptoya inanacaklar.
  • Çalışmada, katılımcılar bu süre zarfında Bitcoin’in hala aktif olacağını ve benimsemenin farklı seviyelerde hareket edeceğini savunuyor.
  • Anket Avrupa Birliği’ndeki 10 ülkeden insanları kapsamaktadır.

BitFlyer tarafından yapılan yeni bir araştırmaya göre, insanlar önümüzdeki 10 yıl içinde aktif olacağına inanarak önümüzdeki 10 yıl boyunca hala kripto para birimlerinin var olacağını düşünüyor. Çalışmada, katılımcıların %66’sı Bitcoin ve alternatif kripto para birimlerinin hala aktif olacağını ve bunun ne kadar doğru olduğuna bağlı olarak, benimsemenin bu süre zarfında farklı seviyelerde hareket edeceğini savunuyor.

Anket Avrupa Birliği’ndeki 10 ülkeden 10.000 kişiyi kapsamaktadır. Geçtiğimiz yıl, platform benzer bir anket yaptı, ancak bu yıl elde edilen sonuçlar, güven artışının %3 olduğunu gösteriyor. Koronavirüsün etkisi büyük olmasına rağmen, kripto şirketleri yatırımcılarla ve perde arkasındaki kişilerle hala savaşıyor.

Anket özellikle İtalya, Polonya, Hollanda, İspanya, Norveç, Danimarka, Almanya, Belçika, Fransa ve İngiltere’yi ele aldı. Ankete katılan İtalyanlar, dijital varlık sınıfında en kendinden emin ve iyimser olan kitle. Katılımcıların %72’den fazlası dijital para biriminin on yıl içinde var olacağını söylüyor.

Polonya ve Hollanda’ya bakıldığında, her iki ülkedeki katılımcıların %70’inden fazlası kripto konusunda aynı güven görüşünü paylaşıyor.

Araştırmanın CEO’su Andy Bryant, anketin yavaş da olsa kripto para birimlerinin tutarlı bir ilerleme gösterdiğini iddia etti. İnsanların kripto ile yaklaşımının iyi olduğunu ve İngiltere’nin %56 ile kripto para birimine inananların en küçük yüzdesine sahip olduğunu vurguladı.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu