Avustralya Maliye Bakanı Kripto Para Yatırımcılarını Cesaretlendirdi - BTC MAGAZİN

Avustralya Maliye Bakanı Kripto Para Yatırımcılarını Cesaretlendirdi

Avustralya maliye bakanı Jane Hume, hükümetin kripto para birimleri konusundaki duruşunu ana hatlarıyla açıkladı ve bir konuşmasında kripto para birimlerinin kalıcı olduğunu belirtti.

Hume, Sidney’deki Stockbrokers and Financial Advisers Association Konferansında konuştu ve burada hükümetin gelişmekte olan dijital finans platformlarına yaklaşımını özetledi ve dijital para işlemlerinin Avustralya yasalarına tabi olduğunu belirterek gelecekteki olası düzenlemelere işaret etti. Ayrıca, ülkenin vatandaşlarının kripto para birimine yatırım yapmasıyla ilgili hiçbir sorun yaşamadığını da sözlerine ekledi.

“Bir şeyi açıklığa kavuşturmak istiyorum: kripto para birimi bir moda değil. Önemi artacak bir varlık sınıfıdır. Dogecoin’e yatırım yapmak istiyorsanız, yolunuza çıkmayacağım. Kişisel fırsat ve kişisel sorumluluk aynı madalyonun iki yüzüdür. “

Maliye bakanı ayrıca, genç yatırımcıların finansal tavsiye almak için kullandıkları TikTok ve Reddit gibi platformların sorunlu doğasını da gündeme getirdi. Bu platformlar, Y kuşağı ve Z kuşağı yatırımcıları için popüler tavsiye kaynaklarıdır, ancak kötü finansal karar almaya yol açabilir. 

“Yatırımcıların çevrimiçi forumlardan aldıkları bazı bilgi ve görüşler kötü olacaktır. Ama bir kısmı iyi olacak ve birçoğu genç nesilleri yatırım ve finans piyasalarında daha iyi meşgul edecek .”

Avustralya’da kripto para birimi hâlâ düzenlenmemiş olsa da, kullanıcılar ve kripto kuruluşları hala piyasa davranışları, KYC ve vergi yasalarını içeren Avustralya yasalarına tabidir. Diğer ülkelerle karşılaştırıldığında, Avustralya’nın kriptoya yaklaşımı nispeten gevşek ve Humes’in son konuşması Avustralya kripto alanı için cesaret verici.

Avustralya maliye bakanı tarafından yapılan yorumlar, ülkenin para birimi konusundaki liberal duruşunu gözler önüne serdi. Hükümet tarafından uyarılar verilirken, dijital varlıkların tanımının tartışılması, gelecekteki düzenlemelere doğru bir hareketin sinyali olabilir.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu