Hong Kong'ta Acemi Traderlar Bitcoin Satın Alamayacak - BTC MAGAZİN

Hong Kong’ta Acemi Traderlar Bitcoin Satın Alamayacak

Hong Kong hükümeti bugün, kripto para borsalarına yatırımı yalnızca deneyimli yatırımcılarla sınırlayacak bir teklif yayınladı. Kripto para piyasaları hala son fiyat düşüşünden ve diğer kötü haberlerden sarsılıyor, önerilen bu son düzenleme kripto yatırımına daha fazla zarar verebilir. 

Reuters tarafından yayınlanan haberde, Hong Kong Finansal Hizmetler ve Hazine Bürosu’nun yaklaşmakta olan şehir yasama meclisinde yeni mevzuat öne sürmeyi planladığı açıklandı. 

Mevzuat, tüm Hong Kong kripto para birimi borsalarının yalnızca profesyonel yatırımcılara hizmet sağlamasını öneriyor. 

Şu anda, Hong Kong yasası, profesyonel bir yatırımcının, 1.03 milyon $ ‘a denk gelen 8 milyon HK $ portföyüne sahip bir birey olarak sınıflandırılmasını şart koşuyor. Bu, kripto para birimi ticaretini oldukça küçük ve seçkin bir gruba indirgeme ihtimali olan bir rakam. 

Birçok kripto para birimi borsası Hong Kong’da faaliyet gösteriyor, bazıları küresel olarak en büyükler arasında. Kripto para birimi Asya’da başka yerlere kıyasla çok daha fazla benimseniyor, bu nedenle bölgedeki yatırımcılar son derece endişeli olacak. 

Kripto ve teknoloji sektörlerinden sesler önerilen düzenlemeye karşı çıkıyor, bazıları perakende yatırımcıların kripto para ticareti yapmalarını engellemenin muhtemelen borsaları Hong Kong dışına ve servetlerinin takdir edileceği diğer yargı alanlarına iteceğini söylüyor.

Duyuru, kripto para birimleri aracılığıyla ülkedeki tüm ödemeleri yasaklayan son Çin hükümeti duyurusunun üzerine geldi. Bu duyuru muhtemelen son kripto piyasasındaki düşüşü etkiledi. 


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu