Avustralya ve Yeni Zelandalılar Artık Otomatlarda Bitcoin Kullanabilecek

  • “Büyük Asya Pasifik” meşrubat şişeleme makinesi ve distribütörü Coca-Cola Amatil tarafından işletilen otomatlar şimdi kripto ödemelerini kabul edecek.

Büyük Asya Pasifik meşrubat şişeleme makinesi ve distribütörü Coca-Cola Amatil tarafından işletilen otomatlar şimdi kripto ödemelerini kabul edecek.

Gelişme, 8 Haziran’da açıklanan dijital varlık platformu Centrapay ile yeni bir anlaşma sonrasında geldi.

Coca-Cola Amatil’in Avustralya ve Yeni Zelanda’daki 2.000’den fazla satış otomatı ağı var. Tüketicilerin Sylo Akıllı Cüzdan yüklü olmaları koşuluyla akıllı telefon kameralarını bir QR kod ödeme etiketini, tarayarak, kullanarak kriptolarını harcamalarını sağlayacaktır.

Sylo Smart Wallet, Bitcoin (BTC) ve herhangi bir ERC-20 tokeni gibi büyük dijital varlıkları destekleyen mesajlaşma hizmetlerini dijital bir cüzdanla entegre eden merkezi olmayan bir uygulamadır.

Pandemi Sonrası, Temassız Ödemeler Güçleniyor

Centrapay’ın CEO’su Jerome Faury, küresel COVID-19 halk sağlığı krizi nedeniyle perakende satış yerlerinde fiziksel teması azaltma ihtiyacı konusunda daha fazla farkındalığa dikkat çekti.

Şirketin, 270 milyon tüketiciye hizmet veren Coca-Cola serisinin dünyanın en büyük şişeleyicilerinden biri olan Coca-Cola Amatil ile anlaşması, küresel tüketiciler için kriptoya daha kolay erişim sağlamada ilk adım olarak sunuldu.

Faury,  “Şimdi Avustralya ve Yeni Zelanda’da nasıl çalışabileceğini gösterdik, işi global olarak büyütmek istiyoruz. Kuzey Amerika’da bir varlık oluşturduk ve bundan sonra ABD pazarını hedefleyeceğiz ”dedi.

Centrapay, “entegrasyon karmaşıklığı” ve “zayıf kullanıcı deneyimleri” ile ilişkilendirdiği Web 3.0 teknolojilerinin – özellikle dijital varlıklar ve dijital kimlik hizmetlerinin – benimsenmesi önündeki engellerle uğraşmaya odaklanmaktadır.

Bu, Coca-Cola’nın Ortaklarının İlk Blockchain Anlaşması Değil

Centrapay ve Coca-Cola Amatil, görüşlerini tüketicilere ve tüccarlara odaklarken, diğer Coca-Cola şişeleyicileri tedarik zinciri tarafında zaten Blockchain teknolojisini benimsenmişti.

Kasım 2019’da, soda devinin şişeleyicileri için BT operasyonlarını yöneten teknoloji firması Coke One Kuzey Amerika, tedarik yazılımını yönetmek için Alman yazılım firması SAP tarafından geliştirilen bir Blockchain çözümü kullanmaya başlamıştı.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   NFL Oyuncuları, Bitcoin ve Kripto Para Birimlerinin Değerini Artırdı

Şirket bu Blockchain çözümüyle, günde yaklaşık 160.000 Coca-Cola ürünü siparişi üreten, şişeleyen ve gönderen birden fazla Franchise’ı denetliyor.

Kripto paralar, nakit paralara göre temassız olduğu için çok kullanışlı olmaya devam edecek gibi görünüyor.

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu