Aztec-kingdom ile GameFi Deneyimine Başlayın

Feragat: Aşağıdaki makale Btcmagazin.com yazarları tarafından yazılmamış bir reklam makalesidir. Btcmagazin.com bu makalede yer verilmiş ürün ve hizmetlerin kullanılmasından doğabilecek zararlar için sorumlu tutulamaz. Lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın.

Axie Infinity, 2021 yılının yazında Bitcoin topluluğunda popülerlik kazanarak 2021’i GameFi’nin ilk yılı yapan bir NFT oyunudur. Peki GameFi, Bitcoin pazarına onu bu kadar arzu edilen ve popüler yapan ne kazandırdı?

Blockchain’i oyunlarla birleştiren GameFi, kullanıcıların oyun içi varlıklarının gerçek mülkiyetine ve kontrolüne sahip olmalarını sağlayabilir. Sonuç olarak oyun içi öğeler ikincil pazarlarda NFT olarak alınıp satılabilir. Varlıkların temel değerini korurken NFT’leri blockchain üzerinden aktarabilmeleri kullanıcılar için büyük bir avantajdır.

2022’nin ilk çeyreğinde çeşitli Play-to-Earn oyunları GameFi pazarındaki durgunluğu yavaş yavaş atlattı. Birçok GameFi kullanıcısı getiri elde etmenin yanı sıra ilginç oyun hikayeleri ve GameFi’nin sunması gereken heyecanlı bir deneyim arayışında.

Aztec-kingdom, geniş çaplı bir tarama ve deneme oyununun ardından başlatılan en yeni GameFi’lerden biridir. Aztec-kingdom bu yaz kullanıcıların gelir elde ederken heyecan verici bir deneyim yaşamalarını sağlayarak pazarı kasıp kavurmak istiyor.

Aztec-kingdom’ın hikayesi

Efsaneye göre Azteklerin ataları kuzeyde Aztekler adlı bir bölgeden geldi. Güneş Tanrısı Huizilopochetri’nin izinden gittiler ve güneye, Anahuac Vadisi’ndeki Texcoco Gölü’ne ulaştılar.

Gölün ortasındaki adaya vardıklarında kaktüsün üzerinde yılanlı bir kartal gördüler. Bu olay onları orada bir şehir kurmaya ikna etti. Sonuç olarak  Aztekler 1325’te devasa bir yapay ada olan Tenochtitlán’ı inşa ettiler. Bir GameFi olan Aztec-kingdom, NFT’lerin ve tüm oyunun Aztek tarzına sahip olduğu sanal bir oyun ortamı oluşturmak için kripto paraları, non-fungible tokenleri (NFT’ler) ve blockchain teknolojisini kullanır. Ayrıca oyuncular oyuna her başladıklarından rastgele 1 NFT alacaklar.

Aztek-kingdom’ın oyunda beş rolü var: Kral, Lider, Rahip, İhtiyar ve Savaşcı. Aztec-kingdom’da her birinin farklı avantajları ve ender dereceleri var. Ancak oyun büyüdükçe daha fazla karakter olacak.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Kripto Varlıklara İnsani Değer Odaklı Bir Yaklaşım: Caizcoin

Oynamaya başlayın

Aztec-kingdom karakterleri farklı niteliklere ve hasar türlerine sahip, bu nedenle kartlar, Kral ve Lider kartları için destekle oyuncuların kazançlarını artıracaktır.

Her bir kartın hesabınıza madencilik hashrate’i ekleyen hesaplama gücü var. Kral’ın hesaplama gücünün 100 olması, bunun en yüksek hesaplama gücü olduğu anlamına gelir bu nedenle kral kartınız olduğunda hesaplama gücünüz %1 artar. Lider için hesaplama gücü %0.5 artırılacak ve %50 ile sınırlandırılacak.

Kart kombinasyonu, daha yüksek hesaplama gücü daha yüksek gelire sahiptir:

Hesap başına hashrate<1000, 24 saatlik 0.15ATC çıktı

Hesap başına hashrate 10000-5000, 24 saatlik 0.18ATC çıktı

Hesap başına hashrate 5000-10000, 24 saatlik 0.22ATC çıktı

Hesap başına hashrate>10000, 24 saatlik 0.28ATC çıktı

Heyecan verici PVE savaşları

PVE savaşlarında doğru savaş seviyesini seçmeniz gerekir. Doğru kahraman seviyesi ve kahraman özellikleri, avantajlarınızı belirleyecektir. 1-3. seviye kahramanlar için sınırlı sayıda savaş bulunur ve günde 3 savaşa katılabilirsiniz. Ayrıca 4. seviye kahramanlar dört savaşa sahiptir.

Ayrıca Aztec-kingdom, PVE savaşlarında ekstra drop mekanizması sunar. Ekipman sistemi kahramanlara PVE savaşlarında daha fazla güç ve avantaj sağlayacak.

Aztec-kingdom ile eğlencenin tadını çıkarın

Aztec-kingdom şu anda piyasaya sürülmüş durumda. Geliştirme ekibi ön satış ya da özel plasman yapmadı, ancak yatırım fonlarını likidite havuzuna eklediler ve oyunu Güneydoğu Asya pazarında duyurmaya başladılar.

Geliştirme ekibi, oyunu açmayı planladıkları 2022 yazında Aztek-kingdom’ın pazarda önemli bir GameFi olacağına inanıyor.

GameFi deneyiminizin keyfini çıkarın ve başlamadan önce araştırma yapmayı unutmayın. Aztec-kingdom’ın resmi web sitesinden ya da Twitter hesapları @Atcecking üzerinden daha fazla bilgi edinebilirsiniz. ATC sözleşme adresi: 0x45b8ddd1de34ed2c41dd529b6fef4052bf335c97

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu