Tether (USDT) Nedir? Tether (USDT) Geleceği ve Yorum 2022

Tether (USDT) Nedir?

USDT, Hong Kong merkezli bir şirket olan Tether tarafından çıkarılan ABD dolarının fiyatını yansıtan bir stablecoindir (istikrarlı değere sahip kripto). Tokenin USD’ye sabitlenmesi, USD cinsinden dolaşımdaki USDT miktarına eşit miktarda ticari senet, emanet mevduatı, nakit, rezerv bonoları ve hazine bonolarının depolanmasıyla sağlanır.

İlk olarak Temmuz 2014’te Omni platformunun kullanımıyla Bitcoin blok zinciri üzerine inşa edilmiş ikinci bir katman kripto para birimi olan Realcoin olarak piyasaya sürüldü, daha sonra USTether ve daha sonra USDT olarak yeniden adlandırıldı. Bitcoin’e ek olarak USDT daha sonra Ethereum, EOS, Tron, Algorand ve OMG blok zincirleri üzerinde çalışacak şekilde güncellendi.

USDT’nin belirtilen hedefi, bir kripto para biriminin sınırsız doğasını, güvenilir bir üçüncü tarafa ihtiyaç duymadan kullanıcılar arasında gönderilebilen sabit bir ABD doları değeriyle birleştirmek.

Stablecoin’ler son zamanlarda giderek artan bir şekilde bir enflasyon riskinden korunma aracı olarak kullanılmaktadır; Ortalama yüzde 0,06 tasarruf hesabında fiat para birimi tutmakla karşılaştırıldığında, kullanıcılar stablecoinlerini ödünç verebilir ve yüzde 3 ila yüzde 20 arasında değişen karlar elde edebilir.

Kripto para USDT, ERC20 protokolüne bağlı bir blok zinciri üzerinde çalışır. USDT kripto para birimi 2015 yılında Tether Limited tarafından piyasaya sürüldü.

USDT tarafından desteklenen kripto para birimi, ABD dolarına sabitlendi. Fiyatı sabittir ve karşılığında şirketin kasasında bir dolar karşılığı vardır.

En önemli avantajlarından biri gerçek parayı düşük maliyetle transfer edebilmektir. Bitcoin blockchain sisteminde bir çatal olan Omni Layer tarafından desteklenmektedir ancak Omni Layer blockchain ağı talebi karşılayamadığında ERC20 sistemine geçiş başlamıştır.

USDT, ABD dolarının sanal bir versiyonu olan bir sabit paradır. Değeri 1 USDT = 1 Dolar’da sabit kalıyor. Şirket, piyasadaki her USDT kripto para birimi için kasasında 1 ABD doları olduğunu iddia ediyor.

Kullanıcılar Tether (USDT) bakiyelerini blok zinciri sistemine aktarabilir ve ERC20 blok zinciri sistemi ile uyumlu sanal bir cüzdanda tutabilir.

Tether (USDT) Genel Bilgiler

  • Kurucusu: Tether Limited tarafından kuruldu.
  • Kuruluş Yılı: Temmuz 2014
  • Blok ZinciriEthereum
  • Toplam Arzı: 86,713,951,795
  • Dolaşımdaki Arzı: 83.150.000.000
  • Piyasa Değeri: ₺ 1.274.124.760.963,36
  • En Düşük Fiyat: ₺ 15,30
  • En Yüksek Fiyat: ₺ 15,79
  • Proje Amacı: Tether, sabit değeri sayesinde kripto para piyasasındaki dalgalanmalara karşı bir önlem olarak kullanılır. Bu nedenle Bitcoin işlemlerinin çoğu Tether kullanılarak yapılır. Başka bir deyişle, yatırımcılar USDT’yi oynaklıktan güvenli bir sığınak olarak kullanıyor.

Tether (USDT) Geleceği

Tether coin’in geleceği bağlamında, USDT’nin bir stabilcoin olduğu belirtilmelidir. Bu spekülatif bir yatırım değildir ve yatırımı için büyük miktarda enerji gerektirmez. Bu, USDT’nin istikrarsızlığından endişe duyan yatırımcılar için en iyi seçimdir. USDT ile ilgili temel sorun, diğer kripto para birimlerine kıyasla nispeten değişken fiyatıdır.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Wabi (WABI) Nedir? Wabi (WABI) Geleceği ve Yorum 2022

Tether (USDT), değeri ABD dolarına sabitlenmiş bir stablecoin olarak öne çıkıyor. Bu nedenle gelecekte Tether (USDT) fiyatında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Fiyat tahminlerinin de bu yönde hareket ettiğini not ediyoruz. Piyasadaki her Tether (USDT) için kasada 1 ABD doları vardır. Kripto para piyasasının oynaklığının yüksek olduğu biliniyor. Bu oynaklıktan korunmak isteyenler cüzdanlarına stabilcoin ekleyebilirler.

Bu, güvenlik bilincine sahip yatırımcılar için harika bir seçimdir. İyi bir borsa, kripto para birimlerine yüksek düzeyde güven duyacaktır. Herhangi bir kripto para birimine yatırım yapmadan önce bunların sadece bir tahmin olduğunu, kendi araştırmanızı yapmalı ve uzmanların görüşlerini dikkate almalısınız.

Tether (USDT) Yorum

USDT Coin yorum verileri, doğrudan dolar karşısında işlem görmesi nedeniyle oldukça sakin verilere sahiptir. Sabit bir oranda USDT fiyat değişikliğiyle ilgili etkileyici parametrelerin sayısı oldukça yetersiz. Bu anlamda yatırımcılar ve yorumcular doların fiyatına ve doların iniş ve çıkışlarına göre bir besleme sağlıyor.

Yatırımcıların USDT ile ilgili en büyük endişesi, kripto para biriminin rezerv verileriyle ilgili. Üretici fiyatları piyasa koşulları dikkate alınarak şekillendirilmezse yatırımcının bu yöne ilgi göstermesinin nedenleri ortaya çıkabilir. Yaklaşan tarihler şu an için belirsizliğini koruyor.

Düzenlenmediği için riskli bir varlık haline geldi. Bu, yatırımcıları endişelendirebilir çünkü oynaklık tahmin edilemez bir olgudur. Ayrıca, para biriminin oynaklığı büyük bir piyasa düşüşüne neden olabilir. Bununla birlikte, bazı uzmanlar USDT’nin geleceği konusunda hala iyimser. İstikrarlı ve yaygın olarak işlem gören bir kripto para birimidir. En büyük avantajı, farklı borsalar ve kişiler arasında kolayca aktarılabilmesidir.

USDT’nin en büyük dezavantajı, bir banka mevduatı gibi düzenlenmemesidir. USDT istikrarlı ve yaygın olarak işlem gören bir para birimi olmasına rağmen oynaklığı yüksektir ve eşdeğer rezervleri oynaktır. Bu nedenle, güçlü beklentileriniz yoksa ve para birimlerinin nasıl çalıştığına dair iyi bir bilginiz yoksa yatırım yapmanız tavsiye edilmez. Yatırımcılar ve tüccarlar için güvenilir bir bilgi kaynağı çok önemlidir.

Tether (USDT) Nereden ve Nasıl Alınır?

Tether (USDT)’yi güvenli olarak alabileceğiniz bazı büyük borsalar aşağıdaki gibidir:


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu