B Word Konferansı Bir Sonraki Bitcoin Boğa Koşusunu Başlatacak mı? - BTC MAGAZİN

B Word Konferansı Bir Sonraki Bitcoin Boğa Koşusunu Başlatacak mı?

Elon Musk, 21 Temmuz’daki B-Word konferansına katılacak. Bu durum, potansiyel olarak Bitcoin (BTC) çizelgelerinde bir yükseliş ya da düşüş dalgalanmasına yol açabilir.

Tesla’nın CEO’su kripto pazarında bir dalgalanma gücü oldu. Musk’ın etkileyici pazarlaması, kripto piyasasının her zamankinden daha değişken hale gelmesine neden oluyor. Özellikle Tesla, bir ödeme yöntemi olarak bitcoin’i kabul edeceğini açıkladıktan sonra, BTC, Tesla ödemeleri askıya alana kadar yükseliş dalgası kaydetti.

Tesla, Bitcoin Madenciliğinin öne sürerek BTC’yi kabul etme konusundaki önceki duyurusunu kamuya açık bir şekilde iptal etti. BTC, Nisan ayında 65.000 dolara ulaştı ve o zamandan beri yüzde 50’den fazla düştü. Bitcoin topluluğu, en iyi kriptoya karşı FUD yaydığı için Musk’ı suçluyor. Musk’ın son zamanlarda meme paralarına olan takıntısı, DOGE, Shiba Inu ve Baby DOGE gibi paralar için yükselen bir trend çizgisi daha başlattı. Musk, memecoin’leri teşvik ederken, aynı zamanda, bitcoin’in sürdürülemez doğasına ilişkin anlayışına atıfta bulunurken BTC yatırımını da elinde tutuyor.

Elon ve Jack’in tartışması, Tesla’nın BTC’ye ihanetinden sonra Mayıs ortasında başladı. Jack Dorsey, Bitcoin (BTC) lehine tweet attı. Dijital ödeme şirketi Square CEO’su Dorsey, Bitcoin’in “her şeyi” daha iyiye doğru değiştirdiğini ve Bitcoin’i zamanla daha iyi hale getirme taahhüdünü dile getirdi.

Jack, Square CFO’su Amrita Ahuja’nın Square Inc’deki değişmeyen Bitcoin politikası hakkındaki tweetine yanıt verdi. Dorsey, Square’in kullanıcılarına Bitcoin Clean Energy Initiative (Bitcoin Temiz Enerji Girişimi) aracılığıyla daha yeşil bir gelecek taahhüdü konusunda güvence verdi.

Dorsey ve Musk, en tartışmalı konulardan biri, yani Bitcoin‘in madencilik konsensüsü ve çevresel etkisi üzerinde tartışmaya hazır. Musk, Proof-of-work (PoW) tabanlı Bitcoin madenciliğini eleştirirken, aşırı enerji tüketimine dikkat çekti ve Proof-of-Stake’i (PoS) desteklemeye yöneldi. Bu arada Dorsey, yüksek enerji tüketimine rağmen Bitcoin’in merkezi olmayan ve güvenli yapısının anahtarı olarak PoW’u savunuyor. Ayrıca PoS’un nispeten merkezi ve daha az güvenli olduğunu düşünüyor.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu