Pantera Capital’den Paul Veradittakit, Bitcoin’in Ayı Piyasasına Girerek Fırsatlar Sunduğunu Söyledi

Kripto fonu Pantera Capital’in ortağı Paul Veradittakit, bir kripto ayı piyasasının muhtemelen başladığını, ancak bazı fırsatlar sunduğunu söyledi.

Kripto paraların fiyatlarının düşmesiyle Veradittakit, yüksek likiditeye sahip kriptoların daha erişilebilir seviyelerde işlem gördüğü göz önüne alındığında, bu zamanı yatırım yapmak için harika bir fırsat olarak görüyor. Uzun süreli bir pazar zayıflığının daha başarılı, uzun vadeli projeleri de ayıklayabileceğini de sözlerine ekledi.

Yine de, piyasanın daha az sayıda yeni tokenın girişini görmesi bekleniyor ve yaklaşan projelerin çoğu muhtemelen fonlama için hisse senedi anlaşmalarını tercih ediyor.

Ayı piyasası kesinlikle oyunda

Kripto pazarları bu yıl aşırı konsolidasyon gördü ve Bitcoin şu anda rekor seviyesinin %50’nin altında işlem görüyor. BTC ayrıca 2022’deki en yüksek seviyesinden yaklaşık %60 daha düşük ve şu anda 30.000$ civarında işlem görüyor.

Veradittakit, yatırımcıların ikincil piyasaları ve gelecekteki token modelleri için böyle bir ortamda değer aramak için basit bir anlaşmayı düşünebileceklerini söyledi. Kripto piyasalarının tamamı ciddi şekilde düştüğünde, birkaç risk sermayedarı portföylerinden biraz risk almaya çalışacaklar.

Çoğu büyük altcoin de ciddi şekilde düştü, Ethereum 2000 dolar seviyesinin hemen üstünde işlem görüyor – rekor seviyesi olan 4.800 dolardan çok uzakta. Toplam kripto piyasası kapitalizasyonu Mayıs ayında şimdiye kadar 500 milyar doların üzerinde düştü.

Şimdilik devam edecek kripto zayıflığı

Bu yılki kripto para çöküşünün arkasındaki kilit faktörler – yükselen enflasyon ve faiz oranları – hala geçerli ve yakın gelecekte hissiyatı düşürmesi bekleniyor.

Bazı analistler, uzun süreli zayıflığın 2024’e kadar sürebileceğini tahmin ediyor. Son veriler, ABD enflasyonunun muhtemelen çok daha yavaş bir hızda soğuyacağını gösterirken, Rusya ile Ukrayna arasında devam eden savaşın da küresel enerji ve gıda piyasalarını etkilemesi bekleniyor.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin 12.000 Dolara Düşer mi? Kripto Analistinden Çarpıcı İddia!

Yine de, tarihsel olarak, ayı piyasaları genellikle rekor yüksek koşulara yol açtı. Durumun böyle olup olmayacağı hala görülüyor. Piyasa zayıflığı, değerlemelerin ulaşılabilir olduğu göz önüne alındığında, birkaç yatırımcının daha piyasaya girmesine izin verir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu