Bill Gates Bitcoin Karşıtlarına Katıldı

Microsoft’un kurucusu ve dünyanın en zengin dördüncü adamı Reddit’te yakın zamanda düzenlenen “Ask Me Anything-Bana Her Şeyi Sor” konferansında, Bitcoin dahil herhangi bir kripto varlığına yatırım yapmadığını söyledi.

Sadece değerli bir işlevi olan varlıklara yatırım yaptığını belirtti. Dolayısıyla Gates’e göre şirketlerin değeri, harika ürünlerin üretimine dayanırken, kripto para birimlerinin değeri, onun görüşüne göre, yalnızca gelecekte bir başkasının onlar için ödeme yapacağı yönündeki spekülasyonlara dayanıyor.

Gates, uzun zamandır kripto para birimine şüpheyle bakıyor. Şubat ayında Bloomberg ile yaptığı röportajda milyarder, giderek daha fazla insanın hiper kripto dünyasına kapıldığına dair endişelerini dile getirdi.

Milyarderler ikiye ayrılıyor

Milyarderlerin kripto para birimleri konusunda çok farklı görüşleri var. Hatta bir tarafta destekçileri ve diğer tarafta yeni varlık sınıfının muhalifleri ile ikiye ayrılabilirler.

Destekçiler arasında uzun zamandır, kripto odaklı şirketi Block’a (eski adıyla Square) odaklanmak için görevi bırakan eski Twitter başkanı Jack Dorsey gibi tanınmış kişiler yaşıyor. Aynı grupta kripto meraklılarıyla düzenli olarak flört eden ve tek başına attığı tweetlerle tüm piyasayı hareketlendiren dünyanın en zengin adamı Elon Musk da aynı grupta yer alıyor. Belki de kesin olmamakla birlikte, kripto varlıklarına milyonlarca dolar yatırım yaptığı ve son birkaç gündür Dogecoin kurucusuyla aktif olarak iletişim kurduğu söylenen Jeff Bezos.

Öte yandan Bill Gates, Wall Street efsanesi Warren Buffett dahil olmak üzere üyeleri düzenli olarak kriptonun bir balon ve sadece bir banal Ponzi şeması olduğuna dikkat çeken kripto karşıtı koalisyona katılıyor.

Hangisinin doğru çıktığını zaman gösterecek.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Peter Schiff'ten Bitcoin ETF'ine Sert Sözler: "Bu Bir Aptallık"

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu