Dogecoin Kurucu Ortağı Önemli Bir Açıklamada Bulundu

Dogecoin projesinin kurucularından biri, resmi Twitter hesabında mevcut durumda kripto para birimiyle bağlantısı hakkında önemli bir hatırlatma yayınladı.

Billy Markus, paylaşımında artık Dogecoin üzerinde çalışmadığını açıkladı. Dogecoin’i tam yedi buçuk yıl önce bıraktı ve Doge’un en büyük elçilerinden biri olmasına rağmen bir daha asla üzerinde çalışmaya başlamayacak.

Bazı kullanıcılar kararını desteklemese de niyeti, gerçek ademi merkeziyetçiliğin gerçekte ne olduğunu göstermektir. Dogecoin, sektördeki teknik olarak en gelişmiş ekosistem olmasa da, bir “lider” olmamasına rağmen hala aktif bir gelişim sürecinden geçiyor.

“Shibetoshi Nakamoto”, ironik bir şekilde kripto para piyasasının tanımına da değinerek, onu “hopium”, “fomo”, panik ve sektörde dolaşan diğer fenomenlerin bir karışımı olarak nitelendirdi. İnsan doğasına para ile iç içe olduğu için bakmanın büyüleyici olduğunu da sözlerine ekledi.

Markus, projenin özünden uzak olmasına rağmen, etrafındaki spekülasyonlarla Dogecoin ekosisteminin daha sağlıklı hale geldiğine inanıyor. Ayrıca, Dogecoin ekibinin şimdi ve gelecekte odaklanması gereken ana önceliğin fayda olduğunu da ekledi.

Dogecoin fiyatına gelince, Markus abonelerine defalarca bu konuda hiçbir şey hissetmediğini söyledi. Topluluğun hayal kırıklığı, DOGE’nin tüm zamanların en yüksek seviyesinden bu yana değerinin %85’inden fazlasını kaybetmesine bağlı.

DOGE, kitlesel olarak düşerken, potansiyel bir geri dönüş belirtisi de göstermiyor ve son 200 gün boyunca değer kaybetmeye devam ederek kripto pazarında en kötü performans gösteren varlıklardan biri haline geldi.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Unutulan Altcoinler Yeniden Canlandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu