Robert Kiyosaki, Bitcoin’de Yeni Bir Dip Bekliyor

Yatırımcı, girişimci ve “Rich Dad, Poor Dad” da dahil olmak üzere finansal piyasalar ve finansal okuryazarlık üzerine çok satan bir dizi kitabın yazarı olan Robert Kiyosaki, kripto piyasasındaki mevcut durum hakkında yorumda bulundu.

“Bitcoin’in geleceği konusunda iyimserim”

Kiyosaki, Bitcoin’in geleceğini hala parlak gördüğünü tweetledi. Ancak BTC testinde yeni bir dip görmeye hazırlanıyor. Görünüşe göre, daha önceki tweetlerine göre altın ve gümüşün yanı sıra BTC’ye de yatırım yapan Robert, önde gelen kriptonun 20.000 $, 14.000 $ ve hatta 9.000 $’a kadar düşmesine hazır görünüyor.

Kiyosaki, Federal Rezerv ve ABD Hazinesi’nin yozlaşmış kuruluşlar olduğuna inandığı için Bitcoin’de uzun vadede hala yükselişte olduğunu söyledi.

2020’de Fed, ABD ekonomisinin pandemiden kurtulmasına yardımcı olmak için 6 trilyon dolardan fazla para bastığında, çoğu kişi bu devasa niceliksel genişleme için ABD hükümetini suçladı ve Kiyosaki de onların arasındaydı.

Daha sonra yakında beklenen bir USD çöküşü hakkında birden fazla tweet attı ve herkesi Bitcoin, gümüş ve altın almaya çağırdı.

24 Ocak’ta “Rich Dad, Poor Dad” yazarı, Bitcoin’in 20.000 dolarlık desteği test etmesi durumunda gidip daha fazlasını alacağını tweetledi. Ayrıca düşüşte BTC’yi 9.000 $ ve 6.000 $’a düştüğünde satın aldığını belirtti.

Peter Schiff, Bitcoin’in “bu kadar iyi” kalmasını şaşırdı

Tanınmış BTC rakibi Peter Schiff dün, Bitcoin’in  30.000 dolarlık bölgede “bu kadar iyi dayandığını” görünce şaşırdığını tweetledi.

Ancak Schiff, bunun amacı daha fazla yatırımcıyı cezbetmek olan bir boğa tuzağından başka bir şey olmadığını düşünüyor. Bu nedenle Bitcoin’cileri, BTC’nin 30.000 dolar civarında tutması konusunda kendini beğenmiş olmamaları konusunda uyardı.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Hong Kong'un Kalbinde Bitcoin Reklamları Başladı

Şimdiye kadar, amiral gemisi dijital para birimi 30.000 doların biraz üzerinde toparlanmayı başardı. Ancak Schiff, bu seviyenin önemli ölçüde altına kırılması durumunda, ayı dalgasının fiyatı 10.000 doların altına iteceğine inanıyor.

Genel olarak, en sert Bitcoin eleştirmenlerinden biri olmakla birlikte, Schiff, BTC hakkında bazı popüler Bitcoin kullanıcılarından daha fazla tweet atıyor. 2020’nin sonlarında bir Bitcoin etkileyicisi olarak kabul edildi ve ilk 10 listesine girdi. Oğlu Spencer, altının BTC’den çok daha üstün olduğuna inanan Schiff’in aksine bir Bitcoin destekçisi.

Bloomberg: Başka bir düşüş mümkün

19 Mayıs’ta Bloomberg analistleri, Bitcoin için başka bir düşüşün yakında mümkün olduğunu söyleyen bir tahmin yayınladı. Grafiklerine göre, BTC için içinde “Baş ve Omuzlar” ile birlikte bir “tabak üstü” deseni oluşuyor.

Bloomberg analistleri, daha fazla fiyat çöküşünü önlemek için Bitcoin’in 30.800 doların üzerine çıkması ve orada sağlam bir şekilde sabitlenmesi gerektiğine inanıyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu