Bloomberg: Bitcoin Daha Fazla Düşmeye Hazır Görünüyor

Bloomberg analistlerine göre, amiral gemisi kripto para birimi, geçen hafta düştüğü en düşük seviyelerden %15’lik son toparlanmaya rağmen daha da düşebilir. BTC şimdi eskisinden daha savunmasız görünüyor.

Bu işaretler, daha fazla fiyat düşüşünün muhtemel olduğunu gösteriyor

Makaleye göre, Bitcoin’in son zamanlardaki sıçraması, saatlik bir BTC grafiğinde “tabanlık tepe” formasyonunun oluşmasına yol açtı. İçinde bir Baş ve Omuzlar paterni aktif hale geldi, bu da yükselişten düşüş eğilimine geri dönüşü ifade ediyor.

Model, BTC oluşumun boyun çizgisinin altına düştükten sonra etkinleştirildi.

Şimdi, daha fazla düşüş riskinden kaçınmak için Bitcoin fiyatının 30.800 dolar seviyesinin üzerine çıkması gerekiyor.

Bloomberg: Bitcoin Daha Fazla Düşmeye Hazır Görünüyor 2
Kaynak: Bloomberg

Yazım anında BTC, son 24 saatte %4 yükselerek 30.152 dolara ulaştı.

Peter Schiff, BTC’nin benzer nedenlerle düşmesini bekliyor

Bu ayın başlarında, önde gelen Bitcoin eleştirmeni ve fon yöneticisi Peter Schiff, Bitcoin grafiğinin Çift Üst ve Baş ve Omuz modellerinin bir kombinasyonunu gösterdiğini tweetledi. Her ikisi de düşüş eğiliminde, bu yüzden bunu “uğursuz bir kombinasyon” olarak nitelendirdi ve bu oluşumlar gerçekleşirse Bitcoin’in düşmesi için uzun bir yol olduğunu söyledi.

Bugün Schiff, Bitcoin’in uzun süredir 30.000 dolar civarında tutunmasına ve daha fazla düşüşe direnmesine şaşırdığını tweetledi. Ancak bunun, amacı mümkün olduğunca çok sayıda yatırımcıyı cezbetmek ve ardından başka bir fiyat çöküşü sağlamak olan bir “boğa tuzağı” olduğuna inanıyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin İçin 19.000 Dolar Hala Mümkün mü, Yoksa BTC 15.000 Doların Altına mı Düşecek?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu