Bitcoin Karşıtı Warren Buffett’ın Eski Yardımcısı Kriptoyu “Dijital Laleler” Diyerek Eleştirdi

Çarşamba günü yayınlanan Kanbrick’in yıllık mektubunda, Warren Buffett’ın eski üst düzey yardımcısı Tracy Britt Cool, dijital varlıkların sürdürülebilirliği ve değeri konusundaki endişeleri aktararak kripto para birimlerine “dijital lale soğanları” diyerek eleştirdi.

Mektup, Kanbrick’in yatırım stratejisini vurgulayarak, geleceği öngörmeye veya makroekonomik faktörlere güvenmek yerine, muhteşem insanlar tarafından yönetilen niş şirketlere odaklanmanın önemini vurguladı. Şirket, belirsizlikle başa çıkmak için güvenlik marjını koruyarak ve mükemmel tahminlere öncelik vermek yerine adaptasyona öncelik vererek işlemeyi amaçlamaktadır. Geçen yıl, piyasa, bedelsiz sermaye, SPAC’larını tanıtanlar tarafından yönlendirilen bir bozuk para, ve tokenler ve meme hisseleri ile ana cadde yatırımcılarını cezbeden bir dizi tanıtım arasında karakterize edilen zirve zamanlarının tersine döndü. Cool, daha mantıklı değerlemelere ve kaldıraç ve finansal mühendislik üzerinde azalan vurguya sevinçle karşılık verdi.

Ancak, Tracy Britt Cool aynı zamanda kolay para, makroekonomik zorluklar ve bozuk teşviklerin gerçek ekonomi üzerindeki etkisinden, özellikle de artan faiz oranları ışığında duyduğu endişeleri de dile getirdi. Cool, firmanın tahmincilerden derinlemesine şüphe duyduğunu ve daha ölçülü bir risk yönetimi yaklaşımını tercih ettiğini belirtti. Mektup, uzun yıllar boyunca para arzının artması sonrasında Federal Rezerv’in hızla sıkılaşmasının, daha geniş ekonomi üzerinde öngörülemeyen ve olası negatif sonuçları olacağını öne sürdü. Bu endişelere rağmen, Cool ve Kanbrick, ülkenin benzersiz rekabetçi konumuna ve kaynaklarına atıfta bulunarak ABD’ye iyimser kalmaya devam etmektedir.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Lüks Alman Markası Bitcoin, Ethereum, Dogecoin ve Diğer Kripto Para Birimlerini Kabul Etmeye Başladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu