Bitcoin Madencilik Zorluğu Rekor Seviyeye Ulaşarken Bitcoin Daha Güçlü Hale Geliyor

BTC.com tarafından sağlanan verilere göre, Bitcoin’in madencilik zorluğu, 786.240 blok yüksekliğinde bir ayarlamadan geçerek %1,72 artışla 48,71T’lik rekor seviyeye ulaştı.

Bu gelişme, ayı piyasasına rağmen tüm Bitcoin ağındaki ortalama hash oranının 348,6 EH/s’ye çıkarak yeni bir zirveye ulaşmasıyla aynı zamana denk geldi. Son 12 ay boyunca, Bitcoin’in madencilik zorluğu önemli dalgalanmalar yaşadı. 27 Nisan 2022’de 29.79T’den başlayarak, yılın öncesinde bahsedilen rekor seviyeye ulaştı. Bu, bir yıl içinde madencilik zorluğunda %63,54’lük bir artışa işaret ediyor. Madencilik zorluğu, ayarlamaların çoğunda arttı. Geçen yıl, sadece beş kez azaldı.

Madencilik zorluğu, madencilerin işlem bloğu için geçerli bir karma bulmasının ne kadar zor olduğunu ölçen bir ölçüttür. Yaklaşık iki haftada bir veya her 2.016 blokta bir yaklaşık olarak ayarlanır ve yaklaşık 10 dakikalık bir blok zamanını korumak için yapılır. Daha yüksek bir madencilik zorluğu, madencilerin yeni blokları çıkarmasını daha zor hale getirir, bu da ağın daha güvenli hale gelmesine neden olur. Bu artan güvenlik, madencilik zorluğunun yükseldikçe gerçekleştirilen başarılı bir saldırı için gereken hesaplama gücü nedeniyle ortaya çıkar, madencilik zorluğu yükseldikçe bu saldırılar giderek daha zor hale gelir. Madencilik zorluğunun rekor seviyelere ulaşması, Bitcoin ağının gücü ve dayanıklılığına işaret ediyor ve daha fazla madenci ve yatırımcıyı çekmeye devam ediyor.


Feragat: Sunulan bilgiler piyasa koşullarına tabidir ve yazarın kendi görüşünü içermektedir. Kripto para birimlerine yatırım yapmadan ve yukarıdaki bilgileri takip etmeden önce lütfen “kendi” piyasa araştırmanızı yapın. Ne yazar ne de yayın (btcmagazin.com) mali kayıplarınız için herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Bitcoin Fiyatı 38.000 Dolar Seviyesinde Güçlü Destek Buluyor: Piyasa İyimserliği Artıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu