Gemini Ceo'su: Bitcoin İnanılmaz Derecede Yükselecek - BTC MAGAZİN

Gemini Ceo’su: Bitcoin İnanılmaz Derecede Yükselecek

14 Mart’ta Gemini’nin kurucu ortağı ve CEO’su ve önde gelen Bitcoin yatırımcısı Tyler Winklevoss, son pazar çöküşüne rağmen Bitcoin’i savunmak için tweet attı.

Tweette Tyler, Bitcoin’in hala emekleme döneminde olduğunu vurguladı: 

“Bitcoin altın 2.0 değilse, o zaman nedir? Bunun nasıl bekleneceğini etkilememesi, sadece ne kadar erken olduğunun altını çiziyor.”

Winklevoss’un iddiasını destekleyen Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı Anthony Pompliano, son kripto piyasası erimesini küresel ekonomiden kaynaklanan daha geniş bir likidite krizine bağladı:

“Bitcoin ve altın da aynı şeyi yapıyor, tıpkı bir likidite krizinde beklediğiniz gibi… aşağı iniyorlar. Aynı şey 2008 likidite krizi sırasında da altının başına geldi. ”

2008 yılında olduğu gibi, piyasalar mevcut likidite krizinin bir sonucu olarak büyük kayıplar vermiş, altın vadeli işlemleri % 4,25 ve gümüş vadeli işlemlerinin Hindistan piyasalarında tek bir günde % 8 oranında gerilemesi gözlenmiştir.

Pompliano, Off the Chain podcastinde COVID-19 koronavirüs pandemisine yanıt olarak ekonomik aktivitenin kapatılmasının bir likidite krizine yol açtığını söyledi:

“Likidite krizi, yatırımcıların aynı anda çıkış kapılarına koşturdukları anlamına gelir, ancak alıcılardan çok daha fazla satıcı var, yatırımcılar varlıklarını nakit olarak boşaltmakta zorlanıyorlar. Kelimenin tam anlamıyla, yatırımcılar, şu anda umutsuzca aradıkları nakit karşılığında her bir varlık için kabul etmek istedikleri fiyatı agresif bir şekilde düşürmeye başlıyor. ”

Pompliano, 2008 küresel mali krizi sırasında altın fiyatındaki %30’luk çöküşe işaret etti:

“Bu değildi çünkü altın kötü bir değer deposu ya da 5.000 yıl sonra güvenli sığınak statüsünü kaybetmişti. Çünkü altın bir sıvı piyasasına sahipti ve yatırımcıların başka her şeye kıyasla likiditeye ihtiyaçları vardı. ”

Altının ani fiyat düşüşüne rağmen, Morgan Creek Digital’in kurucu ortağı, altın fiyatının beş yıl içinde 2006’da 650 $ ‘dan 2011’de 1.800 $’ dan fazlaya yükseldiğini ve ABD para politikası, enflasyon ve borç endişelerinin piyasaları giderek daha fazla tuttuğunu kaydetti:

“Basitçe, altın krizin tüm zaman çizelgesi boyunca bir değer ve güvenli liman varlığı deposu olarak hizmet etti, ancak en kötü 6 ay boyunca likidite krizine yenildi. Bitcoin’e şu anda olduğuna inandığım şey bu. ”

Çoğu Yatırımcı BTC’lerini Satmayacak

Pompliano, Bitcoin’i nakit olarak tutan çoğu yatırımcının geçtiğimiz hafta boyunca satış gerçekleştirdiğini ve böylece kripto pazarlarında son zamanlarda yaşanan büyük kayıpları tetiklediğini ileri sürdü. 

BTC’nin daha düşük fiyat düşüşleri görmeyeceğini garanti etmekte tereddüt ederken, Pompliano hala Bitcoin sahibi olan çoğu yatırımcının BTC’lerini satmayacağını tahmin ediyor.

“USD döviz değerindeki fiyat hareketlerinden bağımsız olarak, bir çok kişi Bitcoin’lerini satmayacaklar. Onlar güçlü eller. İnançlarından sallanamazlar. Aslında, satış yapmak yerine bu büyük fiyat düşüşlerinde Bitcoin satın alacaklar. Şu anda Bitcoin için USD takas ediyorlar.”

Ayrıca Pompliano, önümüzdeki Halving’in parasal teşvik önlemlerinin uygulanmasına denk geleceğini ve ayrıca güvenli sığınak arayışı içinde olan yatırımcıların akınına neden olabileceğini umuyor.

Faiz indirimlerini ve niceliksel gevşemeyi öngören Pompliano, yatırımcıların kısa süre içinde “sağlam para” ve “güvenli liman varlıklarına” maruz kalmak suretiyle likidite krizini düzeltmeye çalışacağını tahmin ediyor:

“Bu süre zarfında hem altın hem de Bitcoin inanılmaz derecede yükselecek.”

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu