Bakkt Bitcoin Vadeli İşlemleri Yeni Rekor Kırdı

  • Bakkt Bitcoin vadeli işlemleri, Aralık 2019’da belirlenen önceki cilt rekorunu kırdı.

Kıtalararası Borsanın kripto para birimi odaklı iştiraki Bakkt tarafından sunulan Bitcoin vadeli işlemlerinde işlem hacmi 27 Temmuz’da 11.509 sözleşmenin yeni bir rekorunu kırdı.

Her bir sözleşmenin 1 BTC’yi temsil ettiği düşünüldüğünde, kabaca 127 milyon dolar değerinde dün el değiştirildi.

Bakkt Yeni Bir Rekor Kırdı

En son tüm zamanların en yüksek seviyesinin, 19 Aralık 2019’da kurulan ve 6.312’den fazla sözleşmeyle bir öncekini devasa biçimde geçtiğini belirtmek gerekir.

O zamanlar, Bitcoin fiyatı 24 ay içinde yaklaşık yüzde 15 artarak 6.400 dolar seviyesinden, bir çok ayın en düşük seviyesinden, toparlandı.

27 Temmuz’da Bitcoin fiyatı, 10.500 dolarlık dirençle parçalandıktan sonra mizahi bir günlük mum kaydetti. BTC, Ağustos 2019’dan bu yana en yüksek seviyesi olan 11.400$’a dokundu.

Dünkü ralli sırasında BitMEX borsasına 120 milyon dolardan fazla short pozisyon tasfiye edildi.

Btcmagazin tarafından bildirildiği gibi, birden fazla analist, Bitcoin’in şimdi 10.000 dolar seviyesinde destek bulmasını bekliyor.

Ticaret Hacimleri Yönetim Kurulu Genelinde Yükseliyor

Düzenlenmiş Bitcoin vadeli işlem piyasasında tünele hükmeden Chicago merkezli borsa olan CME Group, 27 Temmuz’da işlem gören 1,2 milyar dolardan fazla kontrata sahipti.

Spot borsalardan bahsedersek Binance, günlük işlem hacmi 1,4 milyar doları aşarak liderdi. Coinbase ve Bitstamp ikinci ve üçüncü sıradadır (sırasıyla 429 milyon dolar ve 316 milyon dolar).

Bu durumun nasıl oynandığını görmek ilginç olacak. Bu ve diğer kripto güncellemeleri hakkında daha fazla bilgi için bizi takip etmeye devam edin.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   Binance, Zorunlu KYC Önlemlerini Duyurdu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu