Bakkt Warehous Hizmeti Gelecek Hafta Açılıyor - BTC MAGAZİN

Bakkt Warehous Hizmeti Gelecek Hafta Açılıyor

Bakkt Warehouse gelecek hafta açılıyor !

Bakkt müşterileri, 6 Eylül’den itibaren Bitcoin ( BTC ) vadeli işlemleri için fonlarını Bakkt deposuna yatırmaya başlayabilecekler .

Daha önce bildirdiğimiz gibi Bakkt, 23 Eylül’de vadeli işlemlere başlayacak.

Bakkt, Bitcoin depolamasını sağlayacak olan Bakkt Warehouse’un Eylül ayında yani gelecek hafta açılacağını duyurdu.

Bakkt Warehouse , günlük ve aylık kripto vadeli işlemleri için platformun 23 Eylül’de planlanan lansmanından haftalar önce başlayacak. Platform Bitcoin’in fiziksel olarak uçtan uca düzenlenmiş piyasalar ve gözetim altında teslim edilmesini sağlayacak.

Bakkt Trust Company’nin bir parçası olan Bakkt Warehouse , Bakkt’ın ana şirketi Intercontinental Exchange tarafından işletilen New York Borsası ile aynı siber ve fiziksel güvenlik korumaları kullanılarak geliştirildi. 

Bakkt’ın fiziksel olarak sağladığı vadeli işlemler, şirket uyumluluk sorunları nedeniyle platformun başlatılmasında birden fazla gecikmeyle karşı karşıya kaldığı için kripto topluluğunda büyük beklentilere sebep olmuştu.

Fiziksel teslim Bitcoin vadeli işlemleri ne anlama geliyor ?

Fiziksel olarak teslim edilmiş bir Bitcoin vadeli işlem sözleşmesi, müşterinin sözleşme sona erdiğinde nakit ödeme yerine gerçek kripto para biriminin verildiği bir sözleşme türüdür. 

Bitcoin vadeli işlemlerinin fiziksel olarak Bakkt’da yerleşik olması, sözleşmenin süresi dolduğunda tarafın Bakkt Warehouse’dan bir Bitcoin teslim alacağı anlamına geliyor. Buna karşılık, Chicago Ticaret Borsası (CME) ve Chicago Yönetim Kurulu Opsiyon Borsası’ndaki vadeli işlem sözleşmeleri nakit olarak düzenleniyor ve şifreleme işlemlerinde Bitcoin fiyatına dayanıyor.

28 Ağustos’ta, CME’nin Bitcoin vadeli işlemleri Mayıs 2019’da günlük ortalama 515 milyon ABD Doları tutarında net kar elde ederek yeni bir rekor kırdı .

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu