Sıcak Gelişme: Bakkt İçin Beklenen Tarih Açıklandı

Bakkt,16 Ağustos tarihli bir blog yazısında, Amerika Birleşik Devletleri’nde günlük ve aylık vadeli işlemlere ilişkin öngörülmekte olan platformunun 23 Eylül’de açılacağını duyurdu. 

Bakkt’ın fiziksel olarak sağladığı vadeli işlemler büyük bir beklenti konusu oldu. Şirket ilk olarak Ağustos 2018’deki lansmanını, uyumluluk sorunları nedeniyle tekrarlanan gecikmelere maruz kalmadan önce ilan etti. Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonunu ( CFTC ) karşılamanın özellikle zorlu olduğunu kanıtladı. Şirket, 22 Temmuz’da ciddi bir şekilde testlere başladı. 

Duyuruya göre Bakkt, New York ve Chicago’da, ABD vadeli işlem piyasası için kritik şehirler olarak sayısız etkinliğe ev sahipliği yaptı. Ayrıca CFTC’nin düzenleyicileri ile Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ( SEC ) ile de bir araya geldiler.

Bakkt, vadeli işlem sözleşmelerini sağlamak için Kıtalararası Borsa Vadeli İşlemleri US ile ABD ve Kıtalararası Borsası Clear ABD ile ortak olacak.

Öte yandan Coinbase, Xapo’nun kurumsal kanadını satın aldığını açıkladı.

Duyurunun ardından, Coinbase CEO’su Brian Armstrong, kripto hizmetleri için kurumsal müşterilerin ana yükselişini şöyle ifade etti: 

“Kurumların kripto kullanıp kullanmayacakları 12 ay önce açık bir soruydu. Bence şimdi cevabı bildiğimizi söyleyebiliriz. Haftada 200-400 milyon dolarlık yeni kripto mevduatının kurumsal müşterilerden geldiğini görüyoruz. ”

Brian Armstrong

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   İranlı Kripto Para Birimi Aktivistlerinden Uyarı: Acele Etmeyin !

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu