17 Ağustos Bitcoin Fiyat Analizi - BTC MAGAZİN

17 Ağustos Bitcoin Fiyat Analizi

Bitcoin (BTC), anlık olarak 10 bin 340 dolar değerinde. Son 1 haftada sürekli olarak düşüş yaşayan Bitcoin, 15 Ağustos’ta 9 bin 600 doları görse de haftayı 10 bin doların üstünde kapatmayı başardı. Lider kripto para birimi Bitcoin kısa vadede 11 bin 200 doları hedefliyor. Bu konuda birçok analist farklı açıklamalar yapsa da genel inanç, bu düşüşlerin çok da büyük problem olmadığı yönünde. Finans dünyasının önemli isimlerinden birisi olan Mark Yusko, Bitcoin’in kısa vadeli değil uzun vadeli bir yatırım aracı olduğunu dile getiriyor. Ona göre, Bitcoin’in şu anki dalgalanmaları kritik düzeyde değil.

Brandt’tan önemli tahmin

Kripto para dünyasının en iyi tahminlerini yapan analist Peter Brandt ise geçtiğimiz gün Twitter’da Bitcoin’in boğa döngüsünde olduğunu dile getirdi. Ona göre Bitcoin 100 bin dolarlık seviyeyi hedefliyor ve buna göre hareket ediyor. Brandt, Bitcoin’in şu an 2015-2017 boğa döngüsünde ilerlediğini dile getirdi. 

BITCOIN BÜYÜYOR VE İLERLİYOR

RedditBTC adlı hesap Twitter üzerinden bir açıklama yaparak 180 dolar ve üzerinde BTC’si olan hesapların 6 milyonun üzerine çıktığını söyledi. Bu da Bitcoin’in gün geçtikçe daha fazla insana ulaştığını ve büyüdüğünü anlamamızı sağlıyor. 180 dolardan fazla bakiyesi olan hesaplar tüm zamanların en büyük seviyesine yaklaştı. 10 bin dolardan daha fazla Bitcoin bakiyesi olan adreslerin sayısı ise 800 bine yakın. 

FİYAT SENARYOLARI

Bitcoin’de olası fiyat senaryoları ise şu şekilde; 

Bitcoin hala 10 bin 500 dolar seviyesini kırmaya çalışıyor. Bu direnç seviyesinin kırılması halinde Bitcoin’in 10 bin 700 ve 11 bin 200’lük dirençler bekliyor. Fakat Bitcoin 10 bin 500 direnciyle savaşını kazanamazsa 10 bin dolar ve 9 bin 800 olar desteklerine tutunabilir. Eğer Bitcoin 9 bin 800’ün de altına düşerse bu durum aşağı yönlü hareketlerin habercisi olacaktır.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu