980.000 BTC'ye Sahip Gerçek Satoshi Nakamoto !? - BTC MAGAZİN

980.000 BTC’ye Sahip Gerçek Satoshi Nakamoto !?

Yıllar boyunca, Bitcoin‘in kurucusunun kimliği gizemli bir bulutla çevrili.

Son zamanlarda, kripto topluluğunun dikkatini “gerçek Satoshi Nakamoto” olduğunu iddia eden başka bir kişi çekti. Bu kişinin 980.000 BTC’ye sahip olduğunu iddia etmesi üzerine haberler twitter’da yayıldı .

Bitcoin’in başlangıcından beri, birçok kişi gerçek Satoshi Nakomoto olduğunu iddia etti. En son, bir blockchain şirketi olan Satoshi Nakamoto Renaissance Holdings, “gerçek” Satoshi’nin nihayet on yıllık bir anonimlikten sonra sessizliğini kıracağını belirtti.

Birisi ilk defa ortaya çıkıp Nakamoto olduğunu iddia etmediğinden, pek çok kişi bu “iddiaların” nasıl kanıtlanabileceğini merak etti.

Litecoin’in kurucusu Charlie Lee, Twitter’da konu hakkındaki görüşünü paylaştı:

“Satoshi Nakamoto, dünyaya matematik ve kriptografiye dayalı açık kaynaklı, ademi merkeziyetçi, sansüre dayanıklı bir para birimi getirdi. Eğer Satoshi kendini ifşa etmek isteseydi, genesis anahtarını içeren bir mesaj imzalardı. Bunun dışında her şey büyük olasılıkla hileli. ”

Birçok kişi, Charlie Lee’nin yorumunu, genesis bloğunun özel anahtarı ile bir mesaj imzalamanın, Nakamoto’nun gerçek kimliğini doğrulamak için tek yöntem olduğunu destekliyor.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu