Bank of America: Ethereum Solana’ya Karşı Pazar Payını Kaybedebilir

Bank of America analisti Alkesh Shah, son araştırma notunda Ethereum’un rakip Solana’ya karşı pazar payını kaybetmeye devam edeceğini öngördü.

2021, Ethereum için bir afiş yılı olmasına rağmen, performansı Solana tarafından gölgelendi.

SOL, akıllı sözleşme tacı için önde gelen rakiplerden biri olarak ortaya çıkan yerel blok zinciri ile geçen yıl ETH’ye karşı %2,200’den fazla arttı. Bununla birlikte, SOL/ETH çifti bu yıl %8 düştü ve tüm piyasa önemli bir düzeltme yaşadı.     

Shah, Solana’nın Visa benzeri bir canavara dönüşerek kripto para birimi endüstrisindeki ödeme protokolü haline gelebileceğine inanıyor.

Her ne kadar Shah, Ethereum’un yeterince ölçeklenebilir olmadığını ve bunun da işlem maliyetini artırdığını iddia ediyor. Dolayısıyla analist, ölçeklenebilirliğin makul bir ödünleşim olduğuna inanıyor:

Solana, ölçeklenebilirliğe öncelik verir, ancak nispeten daha az merkezi olmayan ve güvenli bir blok zinciri, başlangıcından bu yana çeşitli ağ performansı sorunlarının gösterdiği gibi, ödünleşimlere sahiptir.

Ancak Solana’nın kendi performans sorunları var. Ağ, kırılganlığını ortaya çıkaran bir hata nedeniyle 14 Eylül’de çöktü. Bu tek seferlik bir olay değildi: Solana ayrıca 4 Aralık’ta beş saatliğine durdu. Bu ayın başlarında ağ, aktarım hızı sorunları yaşamaya başladı.

JPMorgan Chase analisti Nikolaos Panigirtzoglou ayrıca Ethereum’un Solana, Binance Smart Chain ve Avalanche tarafından geride bırakılma riski altında olduğunu iddia etti.


Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bu yazımızı da beğenebilirsiniz;   BNB Yeni Bir ATH Kaydetti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu