Belarusbank Kripto Para Değişimi İçin Hazırlanıyor - BTC MAGAZİN

Belarusbank Kripto Para Değişimi İçin Hazırlanıyor

Kripto para birimi piyasası fiyatlar açısından düşük performans gösteriyor olabilir, ancak teknolojisi gelişmeye ve ekonomiye derinden entegre olmaya devam ediyor. Bu, özellikle yeni dijital ekonomide bir hak talebinde bulunma fırsatı gören küçük ülkelerde geçerli. Bunun en son örneği, şu anda en büyük bankasının kendi kripto para birimi takasını kurmayı düşündüğü bildirildiği Belarus’ta görülebilir.

Belarusbank Kripto Değişimi

Devlete ait Belarus Telgraf Ajansı tarafından yayınlanan bir rapora göre, Belarusbank, bankanın yönetim kurulu başkanı Viktor Ananich’in Belarus 1 TV kanalına söylediği gibi, dijital varlık değişimi kurmanın fizibilitesini inceliyor. Bu, bankanın 2019 için planladığı dijitalleşmeye odaklanmanın bir parçası olarak görülüyor.

“Bir kripto para birimi değişimi kurmayı düşünüyoruz. Üzerinde çalışıyoruz, ”

Ananich.

Belarusbank, bankanın hisselerinin neredeyse% 99’una sahip olan Belarus Cumhuriyeti Devlet Mülkiyet Komitesi tarafından kontrol edilmektedir. Sahip olduğu toplam varlık tutarı, şube sayısı ve diğer ölçümler ile ülkedeki en büyük ticari banka olarak kabul edilir. Bireylerin yanı sıra Belarus Petrol Şirketi ve Gazprom Transgaz Belarus gibi büyük kuruluşlara bankacılık hizmetleri sunmaktadır.

Belarus’taki Dijital Peyzaj

İsviçre, Malta kadar olsa da, Belarus iç şifreleme endüstrisinin gelişimini teşvik etmek için adımlar attı. Hükümet, dijital varlıklar ile ilgili ticari faaliyetleri Mart 2018’de yasallaştırdı ve yıl içinde kripto para birimi girişimleri için daha elverişli koşullar yaratmayı amaçlayan yeni düzenlemeler kabul etti. Kasım ayında Belarus Yüksek Teknoloji Parkı’na kayıtlı şirket sayısının yaklaşık 400’e yükseldiğini bildirdi.

Bu ayın başlarında, ülke, Belarus’ta lisanslı olan Currency.com’un tokenize edilmiş menkul kıymetler için yeni bir ticaret platformu açacağının duyurulduğu sırada manşetlere girdi. Şirket, hisse senetlerinin, endekslerin ve emtiaların fiyatını takip edecek tokenler çıkarmayı planlıyor.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu