ABD Blockchain Firmasından Dijital Varlıklar ve Menkul Kıymetler Cüzdanı - BTC MAGAZİN

ABD Blockchain Firmasından Dijital Varlıklar ve Menkul Kıymetler Cüzdanı

San Francisco merkezli Blockchain firması TokenSoft, 29 Ocak’ta yayınlanan bir basın açıklamasına göre, dijital varlıklar ve dijital menkul kıymetler için oluşturulan cüzdanının beta versiyonunu piyasaya sürdü.

Knox Wallet adı verilen yeni ürün, hem soğuk hem de Bitcoin (ETH) ve Ethereum (ETH) gibi kripto paralar  ile gayrimenkul, hisse senedi veya borç gibi belirtilmiş varlıklar dahil olmak üzere birden fazla varlığın yönetimi için bir kişisel saklama platformu sunmakta. Cüzdan şimdi bir test aşamasına girerken, genel kullanılabilirlik lansmanı 2019’un ilk çeyreği için ayarlandı.

TokenSoft CEO’su Mason Borda, dijital varlıkların güvenli bir şekilde depolanmasının “sadece 2018’in ilk üç çeyreğinde bilgisayar korsanları tarafından neredeyse 1 milyar dolarlık kripto para biriminin çalınması nedeniyle kritik öneme sahip” olduğunu söyledi.

Siber güvenlik şirketi Carbon Black tarafından yayınlanan bir raporda, 2018’in ilk yarısında yaklaşık 1.1 milyar dolar değerinde dijital para çalındığını tespit etti. Şirket, suçluların, büyük ölçekli kripto para birimi hırsızlığının kolaylaştırılması için 12.000 pazar olduğunu tahmin ederek karanlık ağdan yararlandığını söyledi.

Aralık ayında, TokenSoft, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile uyumlu bir yatırım yaptı. Yatırım, TokenSoft’un ihraççılara, bir token satışının kendisine ev sahipliği yapma seçeneğini sunma veya kendi adına satış yapmak için bir aracı satıcıyla çalışma seçeneği sunmasını sağladı.

Geçtiğimiz hafta, e-ticaret devi Overstock.com’un kripto ile ilgili bağlı kuruluşu tZERO, bir aracı tüccar olarak hareket etmek üzere kurulan Dinosaur Financial Group aracılığıyla güvenlik belirteçlerinin ikincil alım satımını başlattı.

Ocak ayının ortasında, Winklevoss kardeşler, Bitcoin milyarderleri ve Gemini borsası kurucuları, hem tokenize edilmiş menkul kıymetlerin hem de stabilcoinlerin, dijital para biriminin gelişimine büyük katkı sağlayacağını öngördü.

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu