Bitcoin İle Vergi Ödeme Ağına Katılan Son Dev: Overstock - BTC MAGAZİN

Bitcoin İle Vergi Ödeme Ağına Katılan Son Dev: Overstock

Türkiye’deki internet kullanıcılarının da fazlaca ziyaret ettiği ABD’li perakendeci Overstock, 3 Ocak’ta yayınlanan bir duyuruya göre , Ohio eyaletindeki vergilerinin bir kısmını Bitcoin kullanarak  ödeyeceğini açıkladı .

Overstock , yeni başlatılan kripto para piyasası vergi mükellefi platformu OhioCrypto.com’u kullanarak Şubat ayından itibaren Bitcoin ile ticari faaliyet vergilerini karşılayacak.

Uzun zamandır devam eden bir kripto meraklısı olan şirketin CEO’su ve kurucusu Patrick Byrne , yapılan açıklamada, hükümetin kripto para birimleri ve diğer yeni teknolojilerin benimsenmesinin dostane yasalarla birlikte kabul edilmesi gerektiğini söyledi.

“Bana göre bu, ABD’nin sürekli gelişen küresel ekonomi içindeki yerini kaybetmemesini sağlamanın en iyi yollarından biri”

Patrick Bryne

Ohio Kasım ayında vergiler için bir ödeme yöntemi olarak Bitcoin’i kabul eden ilk ABD eyaleti oldu . Hizmet şu anda yalnızca işletmeler için kullanılabilir durumda. Fakat bu seçenek gelecekte bireysel kullanıcılara da kullanım imkanı sağlayacak.

Öte yandan Amerikan siyasetçi Josh Mandel, Fortune ile yaptığı son röportajda Ohio’nun 2020 yılına kadar tüm vergi mükellefleri için kripto ödemeleri getirmeyi planladığını ortaya koydu.

2014 yılında ise, Overstock, kripto takası Coinbase ile yapılan ortaklığın ardından Bitcoin’i kabul eden ilk büyük şirket oldu .

Kripto eleştirmeni Warren ABD Başkanlık Yarışına Hazırlanıyor

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu