Çin Kripto Para Davalarının Sayısı Arttı ! - BTC MAGAZİN

Çin Kripto Para Davalarının Sayısı Arttı !

Çin mahkeme belgelerini yayınlayan bir web sitesi olan China Judgments Online , 2018 boyunca Çin’de 202 kripto para birimi dolandırıcılığının faaliyete geçtiğini tahmin ediyor. Bu sayı 2014’ten bu yana açılan dava sayısının neredeyse yarısı.

Web sitesi, dolandırıcılıkların 3.000’den fazla farklı platformda desteklendiğini ve son iki yıl içerisinde görünüşte kripto para birimi ile ilişkili piramit şemalarının sayısında önemli bir artış olduğunu gösteriyor. Dolandırıcılık olayları piyasa için büyük bir tehdit oluşturuyor.

China Judgments Online’a göre, 2014’ten beri Çin’de açılan kripto para birimi ile ilgili 406 davanın yaklaşık yarısı geçen yıl dosyalandı. Veriler, Çin’in yasal düzenleme çabalarına rağmen, 2017’nin oldukça yüksek miktarda kripto-para birimi patlamasını takiben sanal para birimine ilişkin hileli faaliyetlerdeki artışı vurguluyor.

Çin Yetkilileri Endişeli

Çinli yetkililer, son aylarda kripto para birimleriyle ilgili uyarıları artırmaya devam ediyorlar. Aynı zamanda kripto para piyasasının iç ekonomide sistematik riske yol açabileceği endişelerini vurguluyorlar.

Çin Halk Bankası ile işbirliği yapan bir kuruluş olan devlet destekli Ulusal İnternet Finans Birliği başkanı Li Lihui ise stabil kripto paralar ile ilgili endişesini şu sözlerle dile getirdi.

“Sanal döviz borsası platformunda stablecoin ‘in piyasa değeri yüz milyonlarca dolar. Ancak bazı istikrarlı para hesapları yeterince şeffaf değil ve otoriter bir denetim yok, güven riski var”

Öte yandan Çin dolandırıcılıklara karşı yasal düzenlemelerini sıklaştırıyor. Bu düzenlemeler ile suçların en aza indirilmesi hedefleniyor.

Japonya’dan Kripto Para Düzenleme Raporu

Facebook Stabil Coin Üzerinde Gerçekten Çalışıyor mu ?

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu