Winklevoss İkizleri Reklam Kampanyası Başlattı - BTC MAGAZİN

Winklevoss İkizleri Reklam Kampanyası Başlattı

Gemini borsası sahibi Winklevoss ikizleri , New York kaldırımında ‘kriptonun kurallara ihtiyacı var’ şeklinde bir reklam yayınladı.

Reklam kampanyasının üç sloganı ise şöyle:

  • Devrimin Kurallara İhtiyacı Var
  • Kaossuz Kripto
  • Paranın Geleceği Var

Eski Coinbase temsilcisi ve Bitcoin meraklısı Nick Foley, düzenlemenin gerekli olduğuna inanıyor. Fakat bir tweet atarak ikizlerin reklam kampanyasını eleştirdi.

Attığı tweetin ardından ise şu açıklamayı yaptı:

Bu reklamda göründüğü gibi, düzenlemeler kutlanacak bir şey değil. Reklam, düzenleyicilere sahte bir önem duygusu verir ve mevcut yolsuzluk sistemini teşvik eder.

Gemini’de pazarlama şefi Chris Roan, Wall Street Journal’a şunları söyledi :

Kripto para birimine giren yatırımcıların, aynı standartlara, uygulamalara, düzenlemelere ve uyum protokollerine bağlı kalarak daha geleneksel pazarlardaki yatırımcılarla aynı korumaları hakettiğine inanıyoruz.

Bazı oyuncular, Gemini de dahil olmak üzere birçok kripto para birimi savunucusunun temel prensibi olan para üzerinden otoriteyi merkezileştirmeye adamıştır. Eski sistemle yenisi arasında bir köprü olmalı.

Gemini’nin İlk Gerçek Reklam Çabası

Reklam kampanyası, Gemini’nin perakende yatırımcı kazanma konusundaki ilk gerçek çabalarından biri. Borsa 2014’ten beri esas olarak büyük kurumsal paraya odaklandı. Daha az popüler bir stabil coin olan Gemini USD’nin piyasaya sürülmesi, perakende yatırımcıların borsaya daha fazla ilgi göstermesini sağladı. 

Reklam kampanyası sonrası kullanıcılar sosyal medya üzerinden tepki gösterdiler. İşte bazı kullanıcı tweetleri:

İkizler, ortalama bir insanı yıllardır mahvetmiş aynı kişilerden daha fazla kural ve düzenleme talep ediyorlarsa, bu kripto için iyi bir şey değil. Bu işaret beni üzüyor.

10 yıl sonra hala dünyadaki insanlara yardım ediyor gibi görünmeye çalışıyorlar.

Evrendeki en yaygın iki element hidrojen ve aptallıktır.

Kripto Düzenlemelerinin Meraklı Dünyası

Winklevoss İkizleri borsası ‘Gemini’New York merkezli bir şirkettir ve bu nedenle BitLicense altında düzenlenmektedir. Son zamanlarda, New York Finansal Hizmetler Departmanının başvuruları işleme hızıyla ilgili şikayetler, ajansın hız kazanmasına neden oldu. 2019 yılının her ayında bir yeni lisansı onaylama yolunda olmaları muhtemeldir.

Amerika’da ve başka yerlerde kripto para birimleri ile ilgili düzenlemeler hala çok az. Bazı eyaletler çok sıkı düzenlemeler gerçekleştirdi. Ohio gibi devletler kripto para birimi yeniliğinin ve işletmelerinin merkezi haline gelmeye çalışıyor. Federal düzeyde, bazı temsilciler SEC otoritesini kripto para birimi cinsinden tamamen ortadan kaldırmak istiyor.

Kripto işletmeleri dünyadaki hükümetler ile birlikte durdukları için hala güvensiz ve emin değiller. Bazı yargı bölgeleri, yeni finansal faaliyetlere çok ihtiyaç duymakta ve bunu istemekte, bazıları ise yıkıcı bir teknoloji olarak görmektedir. Vergilendirme bile kripto işletmeleri için karmaşık bir mesele olabilir .

Bizi twittertelegram , instagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu