Belçika'da Kripto Para Birimlerinin Yasallaşması Gündemde - BTC MAGAZİN

Belçika’da Kripto Para Birimlerinin Yasallaşması Gündemde

Belçika’daki Finansal Hizmetler ve Piyasalar Kurumu, hükümetin Bitcoin gibi kripto para birimleri ile ilgili düzenlemeleri getirmesi için gündemi zorluyor.

10 Şubat’ta, Finansal Hizmetler ve Piyasalar Kurumu başkanı Jean-Paul Servais, milletvekillerini finansal ürünlerle ilgili kripto paraların satın alınması, satışı ve kullanımı için yasal çerçeve oluşturmaya çağırdığı bir Senato duruşması gerçekleştirdi. 

Başkan ayrıca, düzenleme talebinin ülkedeki otoritelerin dijital para birimlerine hitap etmeleri ve kripto konusunda önemli adımlar atan sektörlerle ilgili olduğunu da sözlerine ekledi. Servais, Arjantin, Çin, Ekvador ve Cezayir gibi kripto para birimlerini düzenleyen veya yasaklayan ülkelerden örnekler verdi.

Ayrıca, piyasanın binlerce dijital para birimiyle dolu olduğunu ve birleşik değerin 320 milyar dolardan fazla olduğunu ve bunun da ötesinde, dijital alanın elde edilmemesi durumunda kötü niyetli aktörlerin ve faaliyetlerin artabileceğini vurguladı. 

“İzlenebilir olmamaları nedeniyle, Bitcoin ve siber suç bağlamında çok popüler olan diğer sanal para birimleri: karanlık ağda her yerde bulunuyorlar, çünkü iz bırakmadan siber suç işleyebilirler.”

Servais ayrıca Bitcoin’in 20.000 dolara çıktığı 2017 boğasından bu yana Belçika’da artan Bitcoin ATM’leri hakkında da yorumlarda bulundu.

Bizi twittertelegraminstagram ve linkedin kanallarımızdan takip edebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu